Anlık Bildirim

Biyolojik olarak bozunabilir maddeden robot üretildi

Avusturya'daki Johannes Kepler University araştırmacıları biyolojik olarak bozunabilir ve yenilebilir bir tür jelden nesneleri bükebilen ve kavrayabilen robot fil üretmek için çalışmalarını sürdürüyor

Biyolojik olarak bozunabilir maddeden robot üretildi Tam Boyutta Gör

New Scientist kurumunun yaptığı yeni açıklamalara göre Avusturya'da bulunan Johannes Kepler University kurumu araştırmacıları biyolojik olarak bozunabilir ve yenilebilir bir tür jelden nesneleri bükebilen ve kavrayabilen robot fil üretmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Robot şu an için geliştirilme aşamasında olmasına rağmen yeni teknolojinin veterinerlik alanından çocuklara kadar geniş bir alanda yararlı olması bekleniyor.

Sitrik asit ve gliserol

Biyolojik olarak bozunabilir maddeden robot üretildi Tam Boyutta Gör

Yeni robotun sitrik asit ve gliserol içerdiği belirtilmekle birlikte 1 yılı aşkın bir süre boyunca dış tabakasının kurumadığı ayrıca gövdenin çatlama veya yıpranma göstermeden önce 330.000 defa bükülebildiği ve şekil değiştirebildiği belirtiliyor.

Araştırmacılar şu an için robotun yenilemeyecek elektronik parçalar içerdiğini belirtiyor ancak teknoloji ve çalışmalar ilerledikçe yeni teknolojinin çocuklar için üretilen oyuncaklarda boy göstermesi muhtemel.

Son olarak araştırmacılar yeni teknolojinin hayvanat bahçelerinde avcı hayvanların ilaçlarını almaları için av hayvanları görünümünde yeni bir yöntem olarak kullanılabileceğini düşünüyor.

Yeni araştırma New Scientist dergisinde yayımlandı.


 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim