Anlık Bildirim

E-Ticaret'teki rekabet son kullanıcıya yarıyor

Trendyol'un bugün ki değerinin 11 Milyar doları aşması ve Hepsiburada' nın Nasdaq' da halka arz planları bugün E-Ticaret' teki rekabetin son kullanıcıya avantajlı günler yaşatmasına sebep oluyor.

E-Ticaret'teki rekabet son kullanıcıya yarıyor Tam Boyutta Gör


Pandemi ile birlikte ticaretin internete taşınma hızı arttı ve E-Ticaret'te sular ısındı. 2018 yılında Alibaba'nın şirkete ortak olmasıyla beraber 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan Trendyol, 2020 yılında 3,75 milyar dolar değere ulaşmıştı. Pandemi ile beraber artan E-Ticaret hacminden büyük bir pay alan Trendyol'un bugün ki değerinin 11.8 Milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam Trendyol'un bugün Türkiye' nin en değerli şirketi ünvanına sahip olması demek.

E-Ticaret alanında yaşanan büyük rekabetteki son gelişme Hepsiburada' nın NASDAQ' da halka arz olacak olması. Şirket 56 milyon 740 bin adet B grubu hissesini NASDAQ ile halka arz etmek üzere kolları sıvadı. Şirketin halka arzdan elde edeceği gelirlerle rekabetteki yerini korumaya çalışacağı düşünülüyor.

Hedeflere ulaşmak adına zararına satışlar


Bütün bu gelişmeler E-ticaret şirketlerinin ciddi bir rekabete girmesine ve satış pastasından en büyük dilimi alma mücadelesine soyunmasına sebep oldu ve bu durum tabii ki son kullanıcıya yaradı. Örnek vermek gerekirse bugün şirketler 144hz ve üzerinde yenileme hızı olan Bilgisayar oyuncu monitörlerini Çin'den bu ürünlerin ülkemize olan maliyetinin altında satıyorlar. Aynı durum cep telefonu alanında da ciddi bir şekilde sürüyor. Firmalar yıllık hedeflerini tutturabilmek adına zararına satışlar yapıyorlar. Bazı pazaryeri satıcılarından aldığımız bilgilere göre rekabetin büyük isimleri bazı kategorilerdeki ürünleri maliyetlerinin altında satıyorlar.

Türk Lirasının hızla değer kaybettiği bu günlerde teknolojik araçlara ulaşmak epey zorlaştı. Bu duruma ek olarak Ekran kartı pazarında yaşanan kıtlık öncelikle oyuncu ekipmanları pazarını etkiledi. Bu sıkıntılar sonucu büyük bir rekabet içerisinde hedeflerini tutturmak isteyen E-ticaret şirketleri hedeflerine ulaşabilmek için inanılmaz fiyatlar ve neredeyse hiç bitmeyen kampanyalar sunuyorlar. Eğer bir oyuncu ekipmanı veya cep telefonu ihtiyacınız varsa bu durum sizin için iyi bir fırsat olabilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim