Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu

  elektronik sigaranın zararları

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  6 AY

  GİRİLEN İÇERİKLER
  13 HABER

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  YILDA 13 İÇERİK
  Ticaret Bakanlığı’ndan elektronik sigarayla mücadelede kararlılık mesajı
  Gökhan G. 6 ay
  Son dönemde artış gösteren elektronik sigara tüketimine karşı mücadeleye Ticaret Bakanlığı da katıldı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bu kapsamda vatandaşlardan da yardım beklediklerini dile getirdi.
  3,6b 15
  Fareler üzerinde yapılan deneylere göre Elektronik sigara ile kanser bağlantılı
  Gökhan G. 6 ay
  Sonuçları 7 Ekim tarihinde yayınlanan bir araştırmaya göre e-sigara ile kanser arasında bağlantı olduğu tespit edildi. 40 fare üzerinde yapılan incelemede farelerin dokuzunda kansere rastlandı.
  2,3b 17
  Elektronik sigaralar en az tütün ürünleri kadar zararlı
  FDA kurumunun açıklamalarına göre lise öğrencilerinin %27.5'i elektronik sigara ürünleri tüketiyor.Araştırmacılar elektronik sigaraların, en az normal tütün ürünleri kadar zararlı olduğunu belirtiyor.
  4,2b 28
  Dev şirket Juul; nane aromalı e-sigara ürünlerini piyasadan çekmeyi hedefliyor
  Juul; aromalı ürünlerini piyasadan çekmeyi hedefliyor. Mango, krema, meyve ve salatalık aromalı ürünlerin satışını durduracağını açıklayan dev şirket listeye nane aromalı ürünlerini de ekledi.
  2,5b 10
  Elektronik sigara ile ilişkili akciğer hasarı vakası 2000'i aştı
  Sağlık yetkilileri elektronik sigara ilişkili akciğer hasarına ve bu rahatsızlıkların geneline yeni bir isim verdi. Elektronik sigara ilişkili akciğer hasarının yeni ismi ''EVALI'' olarak belirlendi.
  3,6b 27
  Elektronik sigara yasaklarına, Çin de katıldı
  Gökhan G. 7 ay
  37 insanın hayatına mal olduğu düşünülen elektronik sigaralara karşı hayata geçirilen yasaklar hızla yaygınlaşıyor. Bu anlamda bir yasak kararı da Çin'den geldi.
  3,9b 11
  New York eyaleti elektronik sigara ürünlerini yasakladı
  New York yönetimi elektronik sigara ürünlerini yasaklamak üzere yeni kararlar aldı. New York valisi elektronik sigara üreticilerinin, genç kitleyi etkisi altına almaya çalıştığını belirtiyor.
  2,5b 15
  Trump yönetimi aromalı elektronik sigara likitlerini yasaklamayı planlıyor
  Trump yönetimi, elektronik sigara tüketimini azaltmak için aromalı sigaraların satışını yasaklayabileceğini duyurdu. FDA; tütün aroması içermeyen elektronik sigaraları pazardan çıkarmayı hedefliyor.
  2b 12
  Juul adlı elektronik sigara şirketi FDA tarafından kınandı
  FDA; Juul CEO'su Kevin Burns'e yazdığı mektupta şirketi, ürünlerini güvenli olarak pazarladığı için eleştirdi ve iddiaların okul çocuklarında kullanımı artıracağı gerekçesiyle şirketi kınadı.
  3,5b 10
  CDC, elektronik sigara tüketicilerini uyarıyor
  Winconsin'de bulunan yetkililer elektronik sigara tüketicilerini derhal bu ürünleri bırakmaya çağırıyor. Kentte şu ana kadar 16 kişi elektronik sigara tüketimi nedeniyle hastaneye yatırılmış durumda.
  7,4b 47
  Sigaralar üzerine yazılan uyarı mesajları sigara tüketimini azaltıyor
  University of Stirling kurumundan bir grup araştırmacının yaptığı çalışmaya göre sigaraların üzerine yazılan uyarı işaretleri sigara tüketim oranlarını azaltıyor.
  3,5b
  ‘Elektronik sigaraya bağlı’ solunum hastalığı nedeniyle bir kişi hayatını kaybetmiş olabilir
  Gökhan G. 9 ay
  ABD'de 'elektronik sigara kullanımına bağlı gizemli bir akciğer hastalığından hayatını kaybeden hasta sebebiyle oklar bu tür cihazlara yöneldi. Şikayet sayısı artış gösterebilir.
  2,8b 14
  Elektronik sigara tütün kullanımı azaltmakla birlikte tütün kullanımına yeniden başlama oranlarını artırıyor
  Elektronik sigara kullanımı ile tütün tüketiminin azalışı arasında anlamlı bir korelasyon bulundu. Ancak elektronik sigara ile tütün ürünlerini bırakan kişilerin tütüne yeniden başlama oranı yüksek.
  4,2b 14
  Elektronik sigara kullanımı hırıltı gibi çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir
  Elektronik sigaraların etkileri henüz tam olarak aydınlatılmış değil ancak çalışmalar gösteriyor ki bu tüketim çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilmekte.
  6,3b 39
  Elektronik sigara likitleri akciğer rahatsızlıklarına yol açabilir
  Furkan Babur 2 yıl
  Geleneksel sigaraya daha az zararlı bir alternatif olarak lanse edilen elektronik sigaralarla ilgili yeni bir tehlike daha ortaya çıktı. Likitlerdeki kimyasallar akciğerlere zarar verebilir
  6,5b 26
  E-Sigaralar DNA’ya zarar veriyor
  İlk çıktığı dönemde geleneksel tütün ürünlerinden daha az zararlı olduğu iddiasıyla popülerleşen elektronik sigaralara dair araştırmalar arttıkça gerçek de ortaya çıkmaya devam ediyor.
  4,1b 16
  Elektronik sigara buharı ağır metaller içeriyor
  Furkan Babur 2 yıl
  John Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Okulu'nun araştırmasına göre elektronik sigaralardan çıkan buharda ciddi seviyede krom, nikel ve kurşun gibi ağır metaller bulunuyor.
  5,9b 31
  Elektronik sigarada korkutucu rapor: Kanser riski ve kalp hastalıkları
  Günümüzde sigaranın ne denli zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebeple sigaranın zararlarından bir nebze korunmak için başvurulan e-sigaraların hiç de masum olmadığı ortaya çıktı.
  10,9b 30
  Alternatif Görünümler Geri Bildirim
  Yeni Bir Haber Var
  şimdi