Anlık Bildirim

Facebook dindar grupların üyelerinden 9,99$ üyelik ücreti almasına izin veriyor

Facebook dindar grupların facebook sayfalarındaki üyelerinden bir piskopos'un mesajı gibi özel içeriklere ulaşma ayrıcalığı karşılığında 9,99$ üyelik ücreti almasına izin veriyor.

Facebook dindar üyelerden oluşan Facebook gruplarının gelir elde etmesi için üyelik aidatına izin veriyor.

Facebook dini gruplara 2018'den bu yana imtiyazlar sağlıyordu ancak geçen yıl bu çabaları arttı. Facebook bir süre önce kiliselerin ve dindar grupların yaptığı canlı Facebook yayınlarında bağış toplamalarına izin vermişti. Şimdi ise aylık 9,99$ üyelik aidatıyla özel içeriklere ulaşmalarını sağlayan yeni servisini duyurdu. Bu şekilde kilise ve diğer dini gruplar gelirlerini arttırabilecekler.

Facebook'un operasyon ofisi şefi Sheryl Sandberg dini liderlerle sanal bir toplantı yaparak yeni servisleri ve yeni ürünleri dini inanç liderlerine anlattı. Sandberg "İnanç organizasyonları ve sosyal medya doğal iki partner çünkü ikisi de bağlanmakla alakalı." dedi. Ayrıca Sandberg Facebook'un sanal gerçeklik (VR) çalışmalarını anlatarak, "Umuyoruz ki bir gün sanal gerçeklik aracılığıyla da dini anlatımlar yapılıp, dini bilgiler genç jenerasyonlara geçirilebilir." diye ekledi.

Facebook gruplarına ücretli abonelik ayarı, işte detaylar Tam Boyutta Gör

Metaverse

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg şirketin VR bölümünü övgüyle anlattı ve Facebook'un bir kurgusal evren olmasını amaçladığını söyledi. Böylelikle şirket bir sanal gerçeklik ortamında sosyalleşme imkanı sunacak ve gelecekteki yerini sağlamlaştıracak.

Son günlerde sosyal medya şirketlerinin kullanıcılara ve influencer'lara daha çok gelir sağlamaya çalıştığını görüyoruz. Bu durum platformların devamlılığını ve trafiğini sağlamak için en etkili yol olarak görülüyor. Facebook'da bu konuda adımlarını atıyor gibi görünüyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim