Anlık Bildirim

Facebook cinsel yönelim, siyasi görüş, din ve adres bilgilerini kaldıracak! İşte tarih

Facebook bundan böyle hangi cinse ilgi duyduğunuzu, hangi siyasi görüşü savunduğunuzu, neye inandığınızı ve adresinizi belirten bilgileri bünyesinde barındırmayacak. Değişim başlıyor.
Facebook Tam Boyutta Gör
Facebook profilinize bakanlar inancınız, cinsel yöneliminiz, adresiniz ve siyasi ideolojiniz hakkında direkt bir şekilde bilgi edinemeyecek. Bu düzenleme 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak. Peki detaylar neler?

Facebook neden bu değişikliğe imza atacak?

Matt Navarra tarafından paylaşılan bir Twitter iletisine göre popüler sosyal medya platformunun dini inanışın ve cinsel yönelimin gizliliğine öncelik verdiği gözüküyor.

İlgili görselde Facebook'un sadece bu 2 alanı ortadan kaldıracağı ifade edilse de TechCrunch Editörü Aisha Malik kendisine bir Facebook yetkilisinin ulaştığını ve ona şu sözleri sarf ettiğini belirtti:

"Bu değişikliğin arkasındaki neden Facebook'un kullanımını kolaylaştırmak. Gezinmeyi ve kullanımı kolaylaştırma çabalarımızın bir parçası olarak cinsel yönelim, dini görüş, siyasi görüş ve adres gibi önemli olan bilgi alanlarını kaldırıyoruz."

"Bu alanlara kendi bilgilerini ekleyen kişilere bu alanların kaldırılacağını belirten bildirimler gönderiyoruz. Bu değişiklik hiç kimsenin kendisiyle ilgili olan bu bilgileri Facebook'un başka bir yerinde paylaşma özgürlüğünü engellemeyecek. Herkes bu bilgileri kendi profilinde yazıyla, videoyla veya fotoğrafla paylaşabilir."

Kaynakça https://techcrunch.com/2022/11/17/facebook-removing-profile-information-fields-religious-political-views/ https://www.slashgear.com/1107984/facebook-is-about-to-change-which-personal-details-appear-in-profiles/ Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim