Anlık Bildirim

İnternetten para kazanma yolları: Evde online para kazandıran siteler

Reklam izleyerek veya anket doldurarak internetten para kazanmak mümkün. Peki evde online para kazanmanın diğer yolları neler? 2024'te internetten para kazandıran siteler ve uygulamalar burada!

İnternet üzerinden nasıl para kazanılır diye merak ediyorsanız, kısa yoldan zengin olma planlarından uzak durmanız önemlidir. Örneğin; evden birkaç saatte yüksek paralar kazanabileceğinizi iddia eden online iş fikirlerine kesinlikle sıcak bıkmamalısınız. Online para kazanmanın birçok yolu olsa da, yalnızca birkaç gün içinde binlerce lira kazanabileceğinizi vadeden insanlar muhtemelen sizden faydalanmaya çalışan, kötü niyetli insanlardır. Genelde sms olarak gelen bu işler yerine sosyal medya içeriği üretme gibi başka para kazanma yollarına odaklanmanızı öneririz. İşte internetten yapılan işler hangileri diye merak edenler için 2024'te evde online para kazanma yolları:

GCM Yatırım'dan Ücretsiz Borsa Deneme Hesabı Açın, Borsa Yatırımlarını 100 Bin TL Sanal Para ile Şimdi Deneyin.

İnternetten para kazanmak için 👇

Online para kazanma işleri Tam Boyutta Gör
Evden para kazanma yollarını ararken dikkatli olmanız gerekse de pek çok harika fikir var. Online nasıl para kazanılır merak ediyorsanız, zaten iyi olduğunuz şeylere odaklanmanız gerekir. Pek çok insanın sahip olmak istediği yetenekleriniz vardır ve internetten para kazanmak istiyorsanız yeteneklerinize güvenmelisiniz. İnternet üzerinden ne işe yapabilirim diye soranlara ışık tutacak birkaç para kazandıran online iş fikri paylaşacağız.

1. Freelance iş bulun 💻

Serbest çalışma, kendiniz için çalıştığınız ve size verilen projeleri istenen sürede tamamlayarak para kazandığınız bir iştir. İnternette pek çok freelance iş ilanına rastlayabilirsiniz. Web tasarımcı, proje yöneticisi, yazar, grafik tasarımcı ve daha birçok alanda freelance olarak çalışabilirsiniz. Freelance modeli genelde belli mesailer içinde çalışmayı zorunlu kılmaz, kendi belirleyebileceğiniz saatlerde veya proje bazlı çalışırsınız.

2. YouTube kanalı açın 📱

YouTube kanalı ile para kazanmanın birçok yolu vardır. En popüler yol, videolarınıza reklam eklemektir. Sizi izleyenler reklamınıza her tıkladıklarında para kazanırsınız. Ayrıca videolarınızda belli bir ürünü giyerek veya kullanarak ürün tanıtımı yapabilirsiniz. İzleyicilerinizin doğru ürünü satın almalarını sağlamak için video açıklama kısmına da link bırakmayı unutmayın. YouTube’dan para kazanmanın bir başka yolu da sponsorlu içerik üretmek. Markalı ürünleri destekleyerek videolarınızdan kazanç sağlayabilirsiniz.

3. Online anketlere katılın 📝

Anket doldurarak para kazanma şansına sahipsiniz. Boş zamanlarınızda anket doldurup hediye çeki veya nakit para kazanabileceğiniz online anket siteleri var. İnternetten para kazanmanızı sağlayan anket sitelerinin çoğu kayıt olduğunuzda bonus verir, referans programı vardır ve tamamladığınız her anket için az miktarda da olsa para kazanırsınız. En çok ödeyen anket siteleri hangileri, bunlara nasıl kayıt olunur ve ne kadar kazanılır gibi ayrıntılar için Webliyo.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

4. Sanal öğretmen olun 📚

Öğretmenlere her zaman ihtiyaç vardır. İster öğretmen olun, ister belli konular üzerine bilgili-birikimli biri olun, öğrencilerin notlarını yükseltmelerine ve sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Özel bir sertifikanız varsa, deneyiminiz de varsa, hem ebeveynler hem de öğrencilerin güvenini daha rahat kazanabilirsiniz. Sanal öğretmen olduğunuzda uygulayabileceğiniz pek çok öğretim yöntemi vardır. İnteraktif aktiviteler, slaytlar, hikaye anlatımı ve hatta oyuna çevirme gibi farklı yollar deneyebilirsiniz. Sanal öğretmen olmak, internet üzerinden para kazanmanın etkili yollarından biridir.

5. Influencer olun 🌟

online para kazanma influencer Tam Boyutta Gör
Influencerlar, sosyal medya platformlarında bir ürün veya hizmetin tanıtımını yaparak veya önererek potansiyel alıcıları ikna eden kişilerdir. Bu kişiler ilginizi çekiyorsa, nişinizin ne olabileceğini düşünmeye başlayın. Belki moda veya seyahatle ilgileniyorsunuzdur, belki de teknoloji veya spor ekipmanları hakkında çok şey söyleyebilirsiniz… Güçlü yönlerinizi göz önünde bulundurun ve bu yönlerinizi gösterebileceğiniz bir niş seçin. Nişinizi seçtikten sonra platformu belirleyin. YouTube, TikTok, Instagram, popüler birçok platform var. Popüler olursanız, markaları temsil ederek ve ürünlerini tanıtarak para kazanma fırsatı elde edersiniz.

6. Fotoğraflarınızı satın 📸

Başka bir seçenek de fotoğraflarınızı satmak. Yaratıcı biriyseniz, online para kazanmaya başlamak için yaratıcı eserlerinizi satmayı düşünebilirsiniz. Adınızı duyurmanıza yardımcı olacak farklı sosyal medya pazarlama stratejilerinden yararlanmaya çalışmalısınız. Bu şekilde, daha fazla insan sanatınızı ve fotoğrafçılığınızı öğrenecek ve çalışmalarınızla ilgilenecektir. Dijital sanat eserleri son birkaç yılda popüler hale geldi. Bilgisayar becerilerinizi dijital sanat eseri üretmek için kullanabilirsiniz. Müşterilerinizden online varlığınızı büyütmenize yardımcı olacak yorumlar bırakmalarını isteyin. Bu şekilde daha fazla iş alabilirsiniz.

7. Online çevirmen olun 🌐

İnternet üzerinden para kazanmanın yollarından biri de; çeviri yapmak. İkinci bir dil konuşabiliyorsanız, çevirmenlik işini düşünmelisiniz. Üzerinde çalışabileceğiniz farklı çeviri proje türleri var. Örneğin; bir görüşmede uzaktan tercüman olarak görev yapabilir veya makale ve belgeleri çevirebileceğiniz iş bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz çeviri türüne farklı sınavlara girmeniz veya belli sertifikaları almanız gerekebilir.

8. Eski giysilerinizi satın 👖

internet üzerinden para kazanma dolap Tam Boyutta Gör
İnternetten para kazanmak için bir e-ticaret sitesinde eski kıyafetlerinizi satabilirsiniz. Giysilerinizi belirlediğiniz ücret karşılığında satmanıza yardımcı olacak çok sayıda online mağaza var. Bu siteler, genelde her satıştan belli bir yüzde veriyor. Elbiseleriniz için fiyat belirlemeden önce bunu dikkate alın. Dolabınıza kesinlikle göz atın. İçinde uzun süredir giymediğiniz, artık size olmayan/olmayacak kıyafetlerin çıkma ihtimali oldukça yüksek. Kıyafetlerinizi güzelce ayırın ve vermek istediklerinizin fotoğrafını çekip siteye yükleyin ve alıcıları bekleyin.

Reklam izleyerek para kazanma uygulamaları 👀

para kazandıran uygulamalar Tam Boyutta Gör
Dizi izlerken reklamlara aldırış etmiyorsanız, reklam izleyerek para kazanabilirsiniz. Netflix, TikTok gibi popüler sosyal ağlarda reklamları izleyerek veya video izleyerek para kazanmak mümkün değil ancak para karşılığında reklam izleyebileceğiniz çeşitli platformlar var. İşte reklam izleyerek para kazanabileceğiniz uygulamalar 🔽

1. InboxDollars 💲

InboxDollars’ı kullanarak izlediğiniz reklamlardan para kazanabilirsiniz. Markalar, ürün ve hizmetleri hakkında tüketici geri bildirimi almak için bu platformla birlikte çalışıyor. Videoları izlediğiniz zaman ödeme alıyorsunuz. Reklam başı 0.05 dolar ile 0.07 dolar arasında ücret veriliyor. InboxDollars, 2000 yılından bugüne kadar 57 milyon doların üzerinde nakit ödül vermiş.

2. Swagbucks 🤑

Online ödül sitesi Swagbucks’ta reklam izleyerek para kazanmanız mümkün. Site, üyelerin video izlemek dahil çeşitli etkinlikler için nakit ve hediye çeki kazanmalarına olanak tanıyor. Swagbucks, bugüne kadar 785 milyon doların üzerinde ödeme yapmış. Para kazanmak için videoları izlemeniz gerekiyor. Reklam videoları paraya çevrilecek puanlar kazandırıyor. Video süreleri değişiyor ancak video başına kazanacağınız puanı önceden görebiliyorsunuz.

3. PrizeRebel 💸

reklam izleyerek para kazanma prizerebel Tam Boyutta Gör
PrizeRebel, reklam izleme karşılığında kullanıcılara nakit ödeyen bir başka ödül sitesi. 2017’de kurulan site, reklam izleyerek para kazanan 12 milyondan fazla üyeye sahip. PayPal e-postası eklediğinizde pek çok ödül sitesinin aksine anında ödeme alıyorsunuz. Ancak hesabınızdaki parayı görebilmeniz için en az 5 dolar eşiğine ulaşmanız gerekiyor.

4. Earnably 💰

Reklamları izleyerek para kazanmanızı sağlayan çoğu site, reklam başı izleme için az miktarda ödeme yapar ve genellikle yüksek eşiğe ulaştığınızda paranızı çekebilirsiniz. Reklamları izleyerek anında para kazanabileceğiniz bir site arıyorsanız Earnably tam size göre. Siteye girmediğinizde dahi reklamlardan para kazanabilirsiniz. Önerdiğiniz kişiler reklam izlediklerinde kazandıkları puanların %10’u size geliyor. Site, görevi tamamlamak için ayırmanız gereken süreyi ve kazanabileceğiniz puan sayısını önceden söylüyor.

GCM Yatırım'dan Ücretsiz Borsa Deneme Hesabı Açın, Borsa Yatırımlarını 100 Bin TL Sanal Para ile Şimdi Deneyin.

5. QuickRewards 💵

QuickRewards, online alışveriş, anket doldurma, oyun oynama ve reklam izleme dahil puan kazandıran farklı etkinlikler sunan diğer sitelere benzer bir platform. Haberler, yaşam stili konuları ve daha fazlasıyla ilgili videolar mevcut. Site, para çekme için en düşük eşiğe sahip; nakit olarak PayPal’dan en az bir cent, hediye kartı için 5 dolar çekebiliyorsunuz.

6. MyPoints 💯

MyPoints en eski ödül sitelerinden biri. Kaydolduğunuzda 10 dolar bonus veriliyor. Para kazanmak için reklam dışında seçenekler de var. Videoları izlediğiniz gelen puanları nakit ve hediye kartı almak için kullanabiliyorsunuz.

7. GrabPoints 👍🏻

video izleyerek para kazanma Tam Boyutta Gör
GrabPoints, reklam izleyerek para kazanmanın yollarından biri. Video izlemek dışında anket doldurma, uygulama deneme gibi başka görevleri yaparak da kazanç sağlayabilirsiniz. Nakit para, hediye kartları, Minecraft kodları, Spotify Premium aboneliği gibi ücretsiz ödüller kazanabilirsiniz. Reklam videolarını izlediğinizde puan kazanıyorsunuz. 3000 puan 3 dolara eşit. GrabPoints’e göre, günde 20.000 puan kazanan üyeler var. Kazanacağınız puan, video başlamadan önce izleyeceğiniz reklam sayısına bağlı.

Para kazanma siteleri 🌐

internetten para kazandıran siteler Tam Boyutta Gör
Para kazanmak için her zaman para harcamak zorunda değilsiniz. Burada yatırımsız para kazanma yollarından ziyade, düzenli yarı zamanlı gelir elde etmek veya ek iş yaparak günlük para kazanmak isteyenlerin ilgisini çekecek web sitelerini paylaşacağız. İşte para kazandıran siteler 🔽

1️⃣ Fiverr

Fiverr, freelance çalışanlar için yararlı olabilecek popüler bir site. Bu siteden ayda 3000 - 5000 dolar arası kazanabilirsiniz. Profilinizi ve iş açıklamasını iyi yazdığınızdan ve verdiğiniz hizmetleri eksiksiz eklediğinizden emin olun. Biri size ulaştığında elinizden geldiğinde hızlı yanıt vermeye çalışın. Yaptığınız iş onaylandıktan sonra paranızın banka hesabınıza geçmesi 14 günü bulabiliyor ancak düzenli çalışarak bu süreyi 7 güne indirebilirsiniz. Fiverr, %20 komisyon alıyor.

2️⃣ Upwork

Upwork, dünyanın her yerinden freelance çalışanlarla işletmelerin belli projeler üzerinde bağlantı kurabildiği ve birlikte çalışabildiği bir tanışma sitesi. Şirketler, yazar, web tasarımı ve bilgisayarda yapılabilecek hemen her iş dahil çeşitli hizmetler için freelance arıyor. Upwork, %5 - % 20 arasında komisyon alıyor ancak ne kadar çok para kazanırsanız o kadar az komisyon ödüyorsunuz. Çalışmanız onaylandıktan sonra ödemeyi almanız 10 gün sürebiliyor ancak düzenli çalışıyorsanız haftalık ödeme alabilirsiniz.

3️⃣ CardSell

CardSell, hediye kartları satabildiğiniz popüler bir site. Kullanmadığınız hediye kartlarınız varsa, CardSell’de satabilir ve ister nakit alır isterseniz de başka bir hediye kartıyla değiştirebilirsiniz. Hediye kartlarınızı CardSell’e ücretsiz gönderebiliyorsunuz, gönderme işlemi de oldukça kolay. 48 saat içinde de paranız PayPal hesabınızda oluyor.

4️⃣ Mobrog

anketle para kazanma sitesi mobrog Tam Boyutta Gör
Mobrog, anketlerle internetten para kazanabileceğiniz sitelerden biri ve hesap oluşturma işlemi ücretsiz. Peki, neden online anket? Daha iyi pazar konumlandırması, ürün tanıtımı, müşterilerin tercihini anlama ve eğilimlerini analiz etme, mevcut müşteri tabanını anlama ve daha birçok nedenden anketler düzenleniyor ancak dijitalleşme anket işini de kolaylaştırdı. Şirketlerin pazarda proaktif olmasına yardımcı oldu. Çevrimiçi anketler çok hızlı ve kısa zamanda kazanç elde edebiliyorsunuz.

5️⃣ Etsy

Etsy, kadınların daha çok ilgisini çekecek, özellikle el işi ürünlerinin satıldığı bir site. Özel takılar vb. işleri yapabilen biriyseniz ürünlerinizi satabileceğiniz en iyi platformlardan biri. Kendi yaptığınız ürünleri satacağınızdan ne yaptığınıza veya sattığınıza bağlı olarak ödemeyi almanız bir hafta veya birkaç saat sürebilir. Etsy’de üç ay boyunca satış yaptığınızda ödemenizi ertesi gün alabiliyorsunuz.

İster freelance, ister yarı zamanlı, isterseniz de tam zamanlı çalışma kararı alın, internetten para kazanmak için çok çalışmanız gerektiğini unutmayın. 1 saatte para kazanma elbette mümkün ancak deli gibi para kazanmak istiyorsanız, anket doldurarak, reklam videoları izleyerek para kazanabileceğinizi söyleyen sitelerden uzak durun. İnternet üzerinden nasıl para kazanılır, hangi işler yapılabilir diyenler için iş fikirleri burada paylaştık.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim