Anlık Bildirim

FaceTime bağlantısı, Android kullanıcıları dahil herkesle nasıl paylaşılır?

iOS 15 işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple artık Android kullanıcılarının FaceTime görüşmelerine katılmalarını mümkün hale getirdi.

FaceTime, Android ve Windows'ta nasıl kullanılır? Tam Boyutta Gör

iOS 15'in piyasaya sürülmesiyle, Android kullanıcıları artık iPhone kullanıcılarının yıllardır ev sahipliği yaptığı tüm FaceTime görüşmelerine katılabiliyorlar. Tek gereken şey basit bir bağlantı.

FaceTime bir Apple ürünü olduğu için, bağlantıyı iOS 15 veya iPadOS 15'e sahip bir kullanıcının oluşturması gerekiyor. Bu özelliğin, bu yıl içinde macOS Monterey çıktığında Apple bilgisayarlarda da kullanılabileceğini belirtelim.

Paylaşılabilir bir FaceTime bağlantısı nasıl oluşturulur?

Öncelikle iPhone veya iPad işletim sisteminin 15. sürümüne sahip değilseniz, Yazılım Güncellemesi bölümünden cihazınızı güncellemeniz gerekiyor. Oldukça büyük bir indirme paketi (iPhone'da 2,67 GB) olduğundan, cihazınız çok doluysa, yer açmak için uygulamaları geçici olarak kaldırmak isteyip istemediğinizi soracak ve güncelleme bittiğinde onları geri yükleyecektir.

iOS 15 işletim sistemine sahip olduğunuzda, bir bağlantı oluşturmanız 30 saniyeden az sürecektir. Yerleşik FaceTime uygulamasını açın, ekranın üst kısmındaki Bağlantı Oluştur'a dokunun ve bu kadar. Bu aşamdan sonra "FaceTime Bağlantısı" adına sadık kalabilir veya görüşmenize benzersiz bir ad vermek için Ad Ekle'ye gidebilirsiniz. Artık bağlantıyı istediğiniz zaman, dilediğiniz mecralarda paylaşmaya hazırsınız.

FaceTime, Android ve Windows'ta nasıl kullanılır? Tam Boyutta Gör

Android veya PC'den bir FaceTime bağlantısına nasıl erişilir

Android veya PC'de bir FaceTime bağlantısı alırsanız, görüşme oluşturan kişinin kim olduğunuzu görebilmesi için bir tür tanımlama girmeniz istenir. Ardından, görüşmeye katılmak için size izin verilene kadar bir bekleme ekranına ulaşırsınız. Bir tarayıcı aracılığıyla FaceTime'a eriştiğiniz için, görüşmenin sorunsuz gerçekleşmesi adına mikrofon ve kamera izinlerinizi ayarlamanız gerekebilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim