Anlık Bildirim

Sevilen strateji oyunu Frostpunk'ın devam oyunu PC için duyuruldu: Frostpunk 2

İlk oyunu 2018 yılında çıkış yapan ve bir hayli sevilen strateji oyunu Frostpunk'ın devam oyunu olan Frostpunk 2 bir video eşliğinde duyuruldu.

Frostpunk 2 PC için duyuruldu Tam Boyutta Gör

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini 11 Bit Studios'un yaptığı başarılı strateji oyunu Frostpunk'ın devam oyunu geçtiğimiz saatlerde duyuruldu.

Oyunun çıkış tarihi, fiyatı ve sistem gereksinimleri gibi detayları ne yazık ki belli değil. Ancak oyun SteamEpic Games Store ve GOG üzerinden satışa çıkacak. Oyunun detaylarını ve fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

Frostpunk 2 Yönetmenlerinden Jakub Stokalski oyunun vizyonu hakkında şu sözleri söyledi:

"Oyunculara sunmayı hedeflediğimiz, orijinal Frostpunk'ın deneyiminin çok daha geniş çaplı hali. Büyümeye devam eden yaklaşık 70 kişilik ekibimizle boyut, prodüksiyon değeri ve kullanıcı deneyimi kalitesi gibi oyunun tüm yönlerine odaklanmak için yeterli iş gücüne sahibiz. Ancak asıl hedefimiz basit bir devam oyunundan fazlasını yapmak. Oyuncuların beklentileri arasında seçimlerin yön verdiği geniş bir evren, toplumu ve şehri uygun gördükleri biçimde şekillendirme özgürlüğü ve sonuçların meyvelerini toplama imkânı bulunabilir. Frostpunk 2, ilk oyunun çatışmalarına dayanıyor; hayatta kalmaya karşı insani değerler ve hayata karşı buz gibi bir soğuk. Ancak en önemlisi de siyaset, toplum ya da teknolojik ilerleme gibi oyunun birçok kısmında kendini gösteren yeni bir katman ekliyor: İnsanlar ve onların doğası arasındaki çatışma".

Frostpunk 2 Duyuru Fragmanı

Frostpunk 2 şehir inşa etme, strateji ve yönetim oynanışını yepyeni bir tür oluşturarak bir araya getirmeyi başarmış çok beğenilen, BAFTA adayı toplumsal hayatta kalma oyununun devamı. Devam oyunu kıyamet sonrası yaşanan kar fırtınasından 30 yıl sonrasını ele alıyor ve Dünya hâlâ bitmek bilmeyen soğukların sebep olduğu buz gibi iklimin ve sert hava koşullarının etkisi altında.

Büyümenin ve yeni güç kaynaklarını aramanın kaçınılmaz bir gerçek olduğu, kaynağa aç bir metropolün lideri olarak oynuyorsun. Kömür çağından sonra petrol çıkarma endüstrisi için Donmuş Topraklar'ı fethetmenin, insanlığın kalanının yeni kurtuluşu olması bekleniyor. Ancak değişiklik kolay kolay yaşanmıyor ve bu farklı, çok katmanlı toplumun her kesimi bu yeni yönelimi hoş karşılamayacak.

Çeşitli grupların talepleri ve beklentileri gerginlik yaratıp anlaşmazlıklara sebep verecek. Peki siyasette soğukkanlı bir yönetim ve entrikalarla dolu bir yaklaşım gerekli olacak mı? Bitmek bilmeyen soğuk şehri ele geçirmiş ve dışarıda tehlikeler yükselirken halkının zor ve kaçınılmaz fedakârlıklara hazır, birlik içinde ve kararlı olduğundan emin olmalısın!

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim