Anlık Bildirim

GM, hidrojen yakıt hücreli mobil jeneratörleriyle askeri kamplara enerji sağlayacak

Hidrojenden elektrik enerjisi üreten HYDROTEC sistemiyle General Motors, çok daha fazla alanda aktif olmak istiyor. Şirket, mobil jeneratörlerinin yeni uygulama alanlarını duyurdu.

GM, hidrojen yakıt hücreli jeneratörleri daha fazla alana yayıyor Tam Boyutta Gör

General Motors(GM), HYDROTEC yakıt hücresi teknolojisinin yeni ticari uygulamalarını duyurdu. Şirket, gelecekte hidrojenden elektrik ürettiği sistemle ağır hizmet kamyonlarından havacılık ve lokomotiflere kadar bir çok alanda hizmet sunmayı hedefliyor.

Şirket, uygulanabilirliği artırmak istiyor

GM, üç farklı yeni kullanım alanında 2. Nesil HYDROTEC yakıt hücreli 'güç küplerine' yer verecek. Şirketin güç küpleri adını verdiği jeneratörlerden her biri 300 ayrı hidrojen yakıt hücresinden oluşuyor. Hidrojenle çalışan jeneratörlerin gelecekte konutlarda kullanım için versiyonlarının üretilmesi planlansa da başlangıçta yalnızca ticari ve askeri müşterilere satılacak.

GM, hidrojen yakıt hücreli jeneratörleri daha fazla alana yayıyor Tam Boyutta Gör

Şirketin Mobil Güç Jeneratörü (MPG), kalıcı şarj noktaları oluşturulmadan elektrikli araçlarda hızlı şarj için kullanılabileceği gibi bir palet sistemiyle beraber askeri kamplara ve tesislere sessiz ve verimli bir şekilde güç sağlamak için de kullanılabilecek.

EMPOWER hızlı şarj sisteminin ise büyük altyapı iyileştirmelerine ihtiyaç duyulmadan perakende akaryakıt istasyonlarında elektrikli araçlar için DC hızlı şarj noktası olarak kullanılması amaçlanıyor.

GM, hidrojen yakıt hücreli jeneratörleri daha fazla alana yayıyor Tam Boyutta Gör

Şirket, jeneratörleri farklı kullanımlara uygun olacak şekilde farklı boyutlarda üreteceklerini belirtti. Jeneratörler, 60kW ile 600kW arasında değişen güç üretebilecek. İçten yanmalı motorlu jeneratörlere kıyasla daha sesiz çalışıyorlar ve daha az ısı yayıyorlar.

GM'nin hidrojenden elektrik enerjisi ürettiği jeneratörleri gelecekte şantiyelerde, binalarda, film setlerinde, veri merkezlerinde, açık hava konserlerinde ve festivallerde gaz ve dizel yakıtlı jeneratörlere büyük bir alternatif oluşturacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim