Anlık Bildirim

Google, Google TV tabanlı yeni bir Chromecast hazırlıyor

Google’ın sevilen ürün ailesinden olan Chromecast, yakında yeni bir üyeye kavuşabilir. Yeni Chromecast’in daha güçlü olması ve Google TV tabanlı olması bekleniyor.

Google, Google TV tabanlı yeni bir Chromecast hazırlıyor Tam Boyutta Gör

Google’ın Chromecast ailesi, oldukça sevilen bir ürün ailesi olarak görünüyor. Akıllı olmayan televizyonlar için medya ve ekran yansıtma görevi ile ortaya çıkan Chromecast, 2020 sonbaharında büyük bir güncelleme almıştı. Google TV arayüzü ile çıkış yapmış olan Chromecast, yerleşik uygulama ve kontrol desteği sunarak Chromecast ailesini bir sonraki seviyeye çıkardı. Chromecast with Google TV, her ne kadar beğenilse de teknik detaylar açısından birazcık eksik kalmıştı.

Google, daha güçlü bir Chromecast hazırlıyor olabilir

9to5Google’dan gelen bilgilere göre Google, Boreal kod adlı yeni bir Chromecast geliştiriyor. Boreal, dökümanlarda Android tabanlı Google TV yazılımına direkt olarak bağlantılı gözüküyor. Sabrina(şimdiki Chromecast) ile aynı ailede gözüken Boreal hakkında donanımsal bir detay bulunmuyor ancak şimdiki Chromecast’ten daha güçlü olması olası gözüküyor. Yeni nesil Chromecast'in AV1 formatını desteklemesi de bekleniyor. Nvidia Shield TV ve Apple 4K TV ile yarışması muhtemel olan yeni Chromecast, 2022 yılı bitmeden çıkış yapacaktır.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim