Anlık Bildirim

Google Meet canlı çeviri özelliği geniş çapta kullanıma sunuldu

Google, videokonferans platformu Google Meet'in altyazı şeklinde canlı çeviri özelliğini beta sürüm olarak geniş kullanıcı kitlesinin kullanımına sundu.         

Google Meet canlı çeviri özelliği geniş çapta kullanıma sunuldu

Google Meet, geçtiğimiz yıl testi yapılan canlı olarak çevrilmiş altyazı özelliğini geniş çapta kullanıma sunmaya başladı. Web ve mobil sürümlerde kullanılabilen özellik şu anda oldukça sınırlı ve  toplantıları dört dile çevirebiliyor: Fransızca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca.

Toplantıların verimli geçmesini sağlayacak

Google blogunda "Çevrilmiş altyazılar, dil yeterliliği engellerini kaldırarak Google'ın görüntülü aramaları daha kapsayıcı ve işbirliğine dayalı hale getirmesine yardımcı oluyor. Toplantı katılımcıları içeriği tercih ettikleri dilde kullandıklarında, bu bilgi paylaşımını, öğrenmeyi ve işbirliğini eşitlemeye yardımcı olur ve toplantılarınızın herkes için mümkün olduğunca etkili olmasını sağlar." ifadeleri yer aldı.

Google Meet'te yer alan çevrilmiş altyazılar özelliğini kullanmak için, öncelikle ayarlardan altyazıların açılması ve İngilizce'ye ayarlanması gerekiyor. Daha sonra da çevirinin yapılacağı dili seçmek yeterli. Google, bu özelliği ilk olarak geçen yıl I/O geliştirici konferansında duyurmuştu.

Canlı çevrilmiş altyazılar Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Teaching and Learning Upgrade ve Google Workspace for Education Plus müşterileri için mevcut. Kademeli olarak yayılan bu özelliği görmeniz 15 günü bulabilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim