Anlık Bildirim

Google Meet tarayıcı uygulaması olarak yayınlandı

Google Meet platformunun web sitesi artık masa üstü işletim sistemlerinde tarayıcı uygulaması (PWE) olarak bağımsız bir pencere içerisinde kullanılabilecek.

Google Meet PWA duyuruldu Tam Boyutta Gör

Masa üstü sistemlerde mobil sistemler kadar uygulama zenginliğinin olmaması platformları farklı çözümlere yöneltiyor. Progressive Web App (PWA) ya da tarayıcı uygulaması diyebileceğimiz çözüm bunlardan en fazla öne çıkanı. 

Google Meet tarayıcı uygulaması

PWA ya da tarayıcı uygulamaları tanımlaması tarayıcı üzerinde ziyaret ettiğiniz bir web sitesini uygulama şeklinde kurabilmeniz. Yine web sitesini bire bir taklit ediyor ancak daha küçük bir pencerede açılıyor ve uygulama gibi kullanmanızı sağlıyor. Böylece tarayıcıda sekmeden sekmeye gitme zahmeti olmuyor. Haliyle web sitesinin bunu desteklemesi gerekiyor.

Pandemi döneminin yükselen yıldızlarından Google Meet de tarayıcı uygulamasını duyurdu. Web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman menüden Uygulama Çalıştır seçeneğini seçtiğinizde küçük pencere kullanıma hazır hale geliyor. 

Diğer taraftan Chrome tarayıcınızı sürekli açık tutmak şartı ile Google Meet tarayıcı uygulamasını uygulama menüsüne atmak ve oradan çalıştırmak da mümkün. Bu sayede erişim daha kolay oluyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim