Anlık Bildirim

Google sözünde durdu: Pixel Watch'a düşme algılama özelliği eklendi

Google ilk akıllı saatinin lansmanında cihaza düşme algılama özelliği ekleme sözü vermişti. Arama devi sözünde durdu ve ilgili güvenlik özelliğini tüm Pixel Watch'lara sundu.
Google Pixel Watch'a düşme algılama özelliği eklendi Tam Boyutta Gör
Google, Pixel Watch'un kullanışlı özellikler listesini genişletti. Arama devi akıllı saate Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch'larda gördüğümüz gibi bir "düşme algılama" özelliği ekledi. Şirket cihazın lansmanında bu fonksiyonu kullanıma sunma sözü vermişti ve nihayet güncellemeyi dağıtmaya başladı.

Düşme algılama özelliği cihazdaki yerleşik hareket sensörlerini ve makine öğrenimini kullanarak akıllı saat sahibinin düştüğünü tespit edebilecek. Eğer kişi 30 saniye boyunca hareketsiz kalırsa Pixel Watch titreşim çıkaracak, alarm çalacak ve kişinin durumunu anlamak için ekranda bir bildirim gösterecek.

Google Pixel Watch'a düşme algılama özelliği eklendi Tam Boyutta Gör

Kapsamlı testlerden geçti

Düşme sonucunda önemli bir sıkıntı meydana gelmemişse kullanıcı cihazın ekranındaki "I'm OK" (İyiyim) seçeneğine basarak aramayı iptal edebilecek. Ancak önemli bir durum söz konusuysa "I fell & need help" (Düştüm ve yardıma ihtiyacım var) seçeneğine dokunabilecek. Kullanıcı bir dakika boyunca yanıt vermezse cihaz otomatik olarak acil servisi arayarak kazazedenin konum bilgilerini verecek.

Google düşme algılamada "yanlış pozitif" riskini azaltmak için özelliği kapsamlı bir şekilde test ettiğini söyledi. Bildiğiniz üzere bazı spor aktiviteleri acil durumla karşılaştırılabiliyor. Hatta bu yüzden diğer markaların cihazları birçok kez boş yere acil servisleri meşgul etmişti.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim