Anlık Bildirim

Google Play Store, uygulamanın kullanıcı hakkında topladığı verileri gösterecek

Google, kullanıcıların verilerini koruyacak yeni bir özelliği Play Store'a getireceğini duyurdu. Yeni özellik kullanıcı verilerinin nasıl toplandığını, paylaşıldığını ve korunduğunu gösterecek.

Google Play Store, kullanıcı güvenliğini arttıracak Tam Boyutta Gör

Yazılım devi Google, Android akıllı telefon kullanıcılarının verilerini korumak adına yeni bir adım atmayı planlıyor. Google Play Store’a yeni bir Veri Güvenliği bölümü ekleyeceğini duyuran şirket, yeni özellliği önümüzdeki yılın başlarında kullanıma sunacak.

Toplanan verilerin detayları gösterilecek

Yeni güvenlik bölümü, uygulama yükleme aşamasında gözükecek ve kullanıcıların konum, kişiler, kişisel bilgiler vb verilerinin geliştiriciler tarafından nasıl topladığını, paylaşıldığını ve koruduğunduğu gösterecek. Bununla beraber geliştiricilerin Veri güvenliği bölümü özelliğin için gerekli yeni formu Google’a göndermeleri gerekecek.

Google, bilgilerin gönderilmemesi veya onay alınmaması halinde uygulamanın güvenlik bölümünde ''Bilgi yok'' ifadesinin yer alacağını söylüyor. Bununla beraber şirket, uygulamaları indiren kullanıcılar için daha fazla ön bilgilendirme sağlamış olacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim