Anlık Bildirim

GTA yayıncısı Take-Two, mobil oyun devi Zynga'yı 12.7 milyar dolara satın alıyor

Borderlands yayıncısı 2K ve Grand Theft Auto yapımcısı Rockstar'ın sahibi Take-Two Interactive, mobil oyun sektörünün liderlerinden Zynga'yı 12.7 milyar dolara satın alıyor.

GTA yayıncısı Take-Two, mobil oyun devi Zynga'yı satın alıyor Tam Boyutta Gör

GTA yayıncısı Rockstar Games'in yayıncısı olan Take Two Interactive'den geçtiğimiz saatlerde oyun dünyası adına büyük bir satın alma gerçekleştirdi.

Take Two, Zynga'yı Satın Aldı

Borderlands, NBA 2K ve BioShock yayıncısı 2K'in ve Grand Theft Auto yapımcısı Rockstar'ın sahibi Take-Two Interactive, geçtiğimiz saatlerde mobil oyun sektörünün liderlerinden olan Zynga'yı satın alacağını açıkladı. Açıklamaya göre bu satın alım için ücret 12.7 milyar dolar. Son döneme baktığımızda en büyük satın alımlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Açıklamalara göre Zynga bu satın alımın ardından şirket içerisinde kendi markası olarak devam edecek. Zynga, geçtiğimiz yıllarda Türk oyun stüdyosu Peak Games'i satın aldığında ülkemizde bir hayli gündem olmuştu. Zynga'nın büyük başarı hikayeleri arasında Harry Potter: Puzzles & Spells, Merge Dragons!, Zynga Poker, Farmville, Words with Friends ve CSR Racing gibi oyunları sayabiliriz.

Bu satın alımın ardından Take-Two kendi IP'leri için daha fazla mobil oyun görebiliriz anlamına geliyor ki ilk açıklamalar da bu şekilde. Yalnızca mobil versiyonu olan GTA görür müyüz sorusu da şimdiden gündeme gelmeye başladı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim