Anlık Bildirim

Kingston IronKey D300 serisi NATO sertifikası aldı

Kingston IronKey D300 flash bellek serisi ABD Standart Enstitüsü tarafından verilen FIPS 140-2 Seviye 3 sertifikası yanında NATO Kısıtlı Seviye Sertifikası da elde etti.
Oy Ver

Kingston IronKey D300 serisi NATO sertifikası aldı Tam Boyutta Gör

Taşınabilir flash bellekler bugün günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Her kullanıcıda en az iki ve daha fazla taşınabilir bellek bulunabiliyor. Bununla birlikte kurumsal tarafta farklı bir sertifika uygulanmak zorunda.

En güvenli bellekler arasında

Güvenlik güçleri, adalet uygulayıcıları gibi yüksek güvenlik gerektiren kurumsal tarafta NATO veya ABD Standart Enstitüsü gibi kurumlar hem dış koruma hem de yazılım koruması tarafında sertifikalar veriyor.

Kingston’un güvenlik odaklı IronKey D300 serisi, NATO Kısıtlı Seviye Sertifikası programını başarı ile geçerek sertifika almaya hak kazandı. Sertifika için müttefik bir ülkenin sınırları içinde geliştirilmesi ve sadece şifrelenmiş olarak kullanılması gerekiyor. NATO’nun sivil ve askeri birimleri için bu gereksinimleri karşılayabilen IronKey D300 serisi bundan sonra örgütün ürün kataloğunda kendisine yer bulacak. Böylece NATO ülkelerinde ön plana çıkabilecek.

Kingston IronKey D300 serisi NATO sertifikası aldı Tam Boyutta Gör

IronKey D300 serisi ayrıca ABD Standart Enstitüsü tarafından verilen FIPS 140-2 Seviye 3 sertifikasına da sahip. FIPS 140-2 kategorisi şifreleme için standartları belirliyor. Seviye 3 kategorisi ise dış gövdenin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engelleyecek koruma seviyesini belirtiyor.

Kingston IronKey D300 serisi askeri seviyede 256-bit AES-XTS şifreleme ve dayanıklı çinko gövde barındırıyor. BadUSB zararlısına karşı dayanıklı olan seri ayrıca karmaşık şifreler girilmesi için kullanıcıyı zorluyor. Barındırdığı sanal klavye ile şifreleri girebiliyorsunuz.

Kingston IronKey D300 serisi 4GB-128GB arasında kapasitelere sahip ve uzun süredir piyasada. İçerdiği teknolojiler nedeniyle fiyatı standart ürünlere göre biraz daha yüksek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim