Anlık Bildirim

Mercedes, havayı temizleyen elektrikli minibüs konseptini tanıttı

Alman otomobil devi Mercedes elektrikli araç üretimine devam ediyor. Şirket BM İklim Değişiklikleri Konferansı (COP26) öncesinde hava temizleme özelliğine sahip elektrikli teslimat minibüsünü tanıttı.

Almanya merkezli otomobil üreticisi Mercedes-Benz, elektrikli araç çabalarını vurgulamak ve sürdürülebilir teknolojilerin araçlarda kullanımına dikkat çekmek için yeni bir konsept aracını tanıttı. Yaklaşmakta olan Birleşmiş Milletler İklim Değişiklikleri (COP26) öncesinde tanıtılan bu araç özellikleri ile dikkat çekiyor.

Sustaineer teslimat minibüsü Tam Boyutta Gör

Dün tanıtılan Sustaineer isimli teslimat minibüsü konsepti, tahmin edebileceğini üzere tamamen elektrikli bir araç. Ancak bu minibüsün etrafındaki ortamdaki havayı temizleme özelliği bulunuyor. Ön ve gövde altında bulunan ince partikül filtreler, minibüsün hızı ne olursa olsun etrafındaki havayı temizleme özelliğine sahip. Buna ek olarak da hem havadaki toz miktarını azaltan hem de fren aşınmasını sınırlayan dökme demir, seramik kaplı disk frenler araçta kullanılıyor.

Sustaineer’ın üst tarafında menzilini genişletmek ve şarj ihtiyacını azaltarak sürdürebilirliği artırmayı amaçlayan güneş panelleri de mevcut. Mercedes yaptığı açıklamalarda bu tarz uygulamaların gelecekteki elektrikli araçlarında daha yaygın olacağını vurguladı ve sürdürebilirliğin öneminin altını çizdi.

Birçok yeşil teknoloji araçta mevcut Tam Boyutta Gör

Minibüste yer alan diğer yeşil teknolojiler arasında enerji tasarruflu ısı sistemi ve geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı ve benzer birçok özellik yer alıyor. Dev şirket, araçta bulunan sessiz elektrikli aktarma organları, dirençli lastikler ve sessiz otomatik kapı sayesinde gürültü kirliliğinin minimuma indirileceğini de ifade etti.

Sürdürülebilir teknolojili araçlar artacak

Yapılan açıklamalarda Sustaineer’ın seri üretime geçişi ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak Mercedes, araçta bulunan teknolojinin büyük ölçekli üretim düşünülerek hazırlanmış olduğunu belirtti ve seri üretim konusun olabileceği konusunun sinyallerini verdi. Şirket ayrıca, 2022 yılında sürdürülebilir teknolojiye sahip elektrikli araçlar için daha fazla planı olduğunu,, Sustaineer’ın da bunun bir parçası olduğunu belirtti.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim