Anlık Bildirim

Microsoft, Android ekibini yeniden yapılandırdı

Yeni dönemde Android entegrasyonunu geliştirmek ve mevcut hizmetlerin rekabetçiliğini arttırmak için Microsoft bünyesindeki ekipler yeni bir çatı altında toplandı. 

Microsoft’tan Android hamlesi Tam Boyutta Gör

Masa üstü dünyasının devi Microsoft ve mobil dünyanın devi Android’in son dönemdeki entegrasyonu gözlerden kaçmıyor. macOS ve iOS tarzında bir işleyiş oluşturmak isteyen Microsoft sorumlu bölümleri de yeniden yapılandırdı. 

Microsoft içerisinde Android değişikliği

Ürün şefi Panos Panay tarafından duyurulan değişiklik farklı kaynakların bir araya toplanarak daha iyi hizmet sunulması amacını taşıyor. Böylece rekabetçilik konusunda da gelişmeler elde edilmesi planlanıyor. 

Microsoft’un Android hizmetleri geliştiren Surface Duo OS, Swift Key, Telefon Bağlantısı ve Microsoft Launcher ekipleri bundan böyle Android Microsoft Platform and Experiences – AMPX çatısı altında toplanacak. 

AMPX bölümünün Surface başkan yardımcısı Ali Akgün tarafından yönetileceği belirtildi. Önümüzdeki dönemde Android uygulamalarının Windows içerisinde çalıştırılması dahil kritik güncellemeler Ali Akgün sorumluluğunda olacak. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim