Anlık Bildirim

1Password, şifre kullanımına gerek duymayan çözümünü duyurdu

Popüler parola yöneticisi 1Password, bu yazdan itibaren şifre kullanımını bırakıyor. Biyometrik tabanlı geçiş anahtarları sayesinde kullanıcılar hesaplar oluşturacak ve oturum açabilecek.
Parola yöneticisi 1Password şifre kullanımını bırakıyor Tam Boyutta Gör
1Password, yapmış olduğu duyuruda çok yakında biyometrik tabanlı geçiş anahtarı teknolojisini kullanmaya başlayacağını açıkladı. Geçiş anahtarları sayesinde 1Password hesapları oluşturulacak ve oturum açılabilecek.

Geçiş anahtarı nedir?

Geçiş anahtarları kısaca, parolaların modern alternatifi olarak tanımlanabilir. Geçiş anahtarları, kullanımı daha kolay, çalınması veya kırılması daha zor ve oturum açmayı daha hızlı, daha güvenli hale getirmek için tasarlanan açık standartlar üzerine kurulmuşlardır. Halihazırda Apple, Google ve Microsoft gibi şirketler geçiş anahtarı entegrasyonlarını da duyurmuş durumda.

Bu yaz kullanıma açılacak

Parola yöneticisi 1Password şifre kullanımını bırakıyor Tam Boyutta Gör
1Password'ü şifre olmadan açmak yeni bir şey değil. Biyometri tabanlı araçlarla (FaceID, Windows Hello, Android Fingerprint) zaten uygulamaya giriş yapılabiliyor. Ancak günümüzde biyometri ne kadar kullanışlı olsa da aslında parolanın yerine geçmiyor; sadece maskeliyorlar. Geçiş anahtarı ise, eşsiz biyometrik verilerinizi kullanarak tamamen şifresiz bir kullanım sunuyor. Bir parola yönetim uygulaması olan 1Password’ü şifresiz olarak kullanmak garip gelse de esasında bu en güvenilir yol.

1Password, geçiş anahtarı özelliğini bu yaz kullanıma alacaklarını ve yeni hesap oluşturmada bunun ön plana çıkartılacağını söylüyor. 1Password, bir gecede tamamen parolasız kullanıma geçmeyecek ancak şirketin baş ürün sorumlusu Steve Won, bu özelliği vurgulayacaklarını ifade ediyor. Ek olarak 1Password, kullanıcı tarafından oluşturulan şifrelerin aksine geçiş anahtarlarının cihazlarda oluşturulacağını, depolanacağını ve servisin bulut hizmetiyle paylaşılmayacağını belirtiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim