Anlık Bildirim

Samsung’a yeni tesis için Texas’tan dev vergi avantajı

Samsung’un 1800 kişiye iş sağlayacak yeni yonga döküm tesisine talip olan Taylor şehri çok cazip veri avantajları ve geri ödemelerle işi garantiye almak istiyor.

Samsung yonga tesisi Tam Boyutta Gör

Küresel çip krizinin artık ülkelerin de önemli sorunu haline gelmesinin ardından devlet teşvikleri bu alana doğru kaymaya başladı. Özellikle ABD dev vergi muafiyetleriyle döküm şirketlerini ülkesine çekmeye çalışıyor. Samsung bunlardan birisi. 

Samsung’a dev vergi avantajı

Samsung’un ABD’ye yeni bir yonga döküm tesisi kuracağı bir süredir biliniyor. Arsa araştırmalarına devam eden firma iki şehri listesine almıştı. Şimdi şehirler arasında savaş başladı. 

Daha önce Austin şehrinin firmaya önemli vergi avantajları sağlayacağı gündeme gelmişti. Zaten Samsung da 17 milyar dolar bütçe ayıracağı proje için haliyle devletlerden bazı avantajlar bekliyor. 

Taylor şehri Samsung’un tesislerini buraya kurması karşılığında ilk 10 yıl yüzde 92.5, ikinci 10 yıl yüzde 90, üçüncü 10 yıl yüzde 85 varlık vergisi muafiyeti sağlayacak. Ayrıca ilk 10 yıl için yüzde 92.5 mülk vergisi muafiyeti ve proje hazırlama masraflarının geri ödenmesi de pakete dahil. Şehir yönetimi ay içerisinde bu paketi onaylayacak. 

Bu iki şehir haricinde Samsung birkaç şehirde daha inceleme yapıyor ancak onlar biraz daha zayıf ihtimal olarak görülüyor. Samsung yeni tesisini gelecek yıl başında inşa etmeye başlayacak ve 2024 sonunda tamamlayacak. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim