Anlık Bildirim

Samsung parmak hareketinizle kablosuz şarj üretecek

Samsung’un üzerinde çalıştığı ilginç yüzük tasarımı; içerisinde yer alan manyetik hareketli parça sayesinde enerji üretmesini ve bunu da kablosuz olarak aktarmasını sağlıyor.

Samsung parmak hareketinizle kablosuz şarj üretecek Tam Boyutta Gör

Bugün mobil cihazlarımızı şarj edebilmek için şarj adaptörü veya taşınabilir şarj istasyonu taşımamız zorunlu. Bunun haricinde dinamo tarzında bazı çözümler olsa da kısa süreli olmaktan ileri gidemiyor.

Samsung bir devrim peşinde

Samsung’un patentini aldığı bir yüzük ise devrimin habercisi olabilir. Bu yüzük parmağınızın hareketi ile enerji üretiyor ve sonrasında ürettiği enerjiyi özel plakası üzerinden telefonunuzu kablosuz olarak şarj etmek için kullanıyor.

Yüzük içerisinde manyetik bir disk yer alıyor ve eliniz hareket ettikçe enerji üretiyor. Hareket haricinde vücudunuzun ısısını da enerjiye çevirebiliyor. Bu enerji minik bataryada saklanıyor ve kablosuz olarak telefonunuzu şarj edebiliyor.

Aslında hareketten enerji üretmek kol saati gibi ürünlerde mevcut ancak Samsung oldukça fütüristik bir proje geliştirmiş. Küçük bir yüzüğün el hareketlerinden telefonu üstelik kablosuz şarj edecek enerji üretebilmesi kısa vadede görebileceğimiz bir şey değil. Diğer taraftan parmağınızda sürekli radyasyon yayan bir nesnenin olması da rahatsızlık unsuru olacaktır. Yine de gelecek dönemde daha farklı ve büyük şarj cihazlarının önünü açabilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim