Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  sigara

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  2 YIL

  GİRİLEN İÇERİKLER


  New York eyaleti elektronik sigara ürünlerini yasakladı
  New York yönetimi elektronik sigara ürünlerini yasaklamak üzere yeni kararlar aldı. New York valisi elektronik sigara üreticilerinin, genç kitleyi etkisi altına almaya çalıştığını belirtiyor.
  2,9b 15
  CDC, elektronik sigara tüketicilerini uyarıyor
  Winconsin'de bulunan yetkililer elektronik sigara tüketicilerini derhal bu ürünleri bırakmaya çağırıyor. Kentte şu ana kadar 16 kişi elektronik sigara tüketimi nedeniyle hastaneye yatırılmış durumda.
  8b 47
  Sigaralar üzerine yazılan uyarı mesajları sigara tüketimini azaltıyor
  University of Stirling kurumundan bir grup araştırmacının yaptığı çalışmaya göre sigaraların üzerine yazılan uyarı işaretleri sigara tüketim oranlarını azaltıyor.
  3,9b
  Elektronik sigara tütün kullanımı azaltmakla birlikte tütün kullanımına yeniden başlama oranlarını artırıyor
  Elektronik sigara kullanımı ile tütün tüketiminin azalışı arasında anlamlı bir korelasyon bulundu. Ancak elektronik sigara ile tütün ürünlerini bırakan kişilerin tütüne yeniden başlama oranı yüksek.
  4,7b 14
  Elektronik sigara kullanımı hırıltı gibi çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir
  Elektronik sigaraların etkileri henüz tam olarak aydınlatılmış değil ancak çalışmalar gösteriyor ki bu tüketim çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilmekte.
  7,3b 39
  Hawaii, sigara kullanım yaşını 100'e çıkarmayı planlıyor
  Sigara kullanımındaki 21 yaş sınırını ve uygulanan yüksek vergileri yeterli bulmayan Hawaii meclis üyeleri, yeni bir yasa tasarısı önerdi. Yaş sınırı önümüzdeki yıllarda 100'e çıkabilir.
  7,1b 22
  İsveç, 2025 yılından itibaren sigarayı tamamen yasaklıyor
  Uğur Seven 2 yıl
  İsveç palamentosunda alınan bir karara göre, ülkede 2025 yılından itibaren sigara tüketimi yasaklanacak. Ülke önümüzdeki yıl stadyum, park ve tren istasyonlarında yasağı başlatıyor.
  11,5b 215
  FDA aromalı e-sigaraları yasakladı
  ABD’de sağlıkla ilgili bir çok dalda sorumlu kuruluş FDA aromalı e-sigaraları gençlerdeki artan e-sigara kullanımına müdahalede bulundu. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
  10,5b 47
  Elektronik sigara likitleri akciğer rahatsızlıklarına yol açabilir
  Furkan Babur 3 yıl
  Geleneksel sigaraya daha az zararlı bir alternatif olarak lanse edilen elektronik sigaralarla ilgili yeni bir tehlike daha ortaya çıktı. Likitlerdeki kimyasallar akciğerlere zarar verebilir
  7,3b 27
  Dünya Sağlık Örgütü, sigara fiyatının artırılmasını istiyor
  Furkan Babur 3 yıl
  Sigaranın çevresel etkilerinin göz ardı edildiğini belirten Dünya Sağlık Örgütü, tütün endüstrisinin neden olduğu tahribatı yansıtmak adına sigara fiyatının artırılması gerektiği düşüncesinde.
  7b 45
  Elektronik sigara üreticisi Juul'e 1.2 milyar dolarlık yatırım
  Furkan Babur 3 yıl
  Elektronik sigara üreticisi Juul, son finansman turunda 1.2 milyar dolar topladı. Şirketin yeni hedefi küresel bir marka haline gelmek ve ''Juuling'' kavramı her yere duyurmak.
  4,3b 6
  Elektronik sigara buharı ağır metaller içeriyor
  Furkan Babur 3 yıl
  John Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Okulu'nun araştırmasına göre elektronik sigaralardan çıkan buharda ciddi seviyede krom, nikel ve kurşun gibi ağır metaller bulunuyor.
  6,6b 31
  Elektronik sigarada korkutucu rapor: Kanser riski ve kalp hastalıkları
  Günümüzde sigaranın ne denli zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebeple sigaranın zararlarından bir nebze korunmak için başvurulan e-sigaraların hiç de masum olmadığı ortaya çıktı.
  11,6b 30
  ABD sigaralardaki nikotin seviyesini azaltacak
  Furkan Babur 4 yıl
  ABD Gıda ve İlaç Dairesi(FDA) sigara piyasasına yönelik yeni planlarını açıkladı. Daire sigaralardaki tütün seviyesinin azaltılmasını ve insanların elekronik sigaraya yönlenmesini hedefliyor.
  3,9b 12
  Aziz Sancar kanser araştırmalarında önemli bir buluşa daha imza attı
  Erhan Tan 4 yıl
  2015 yılında Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, sigara kullanımının DNA üzerindeki etkilerini açık bir şekilde ortaya koyan yeni bir teknik geliştirdi.
  6,4b 19
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim