Anlık Bildirim

Toshiba, deprem nedeniyle Japonya'daki bir fabrikasında çip üretimini durdurdu

Toshiba, Japonya'da meydana gelen 6.6 büyüklüğünde depremin ardından Oita fabrikasında çip üretimini askıya aldı. Otomobil ve endüstriyel ekipman üreticileri için çip üretilen tesiste hasar var.
Oy Ver

Toshiba, deprem hasarı nedeniyle Oita'da üretimi durdurdu Tam Boyutta Gör

Japonya'da sıklıkla görülen doğal afetler, zaten zor durumda olan otomotiv bileşenleri segmentini baltalamaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Japonya'nın güneybatı bölgesinde meydana gelen ve Oita, Miyazaki, Koçi ve Kumamoto eyaletlerinde yoğun olarak hissedilen deprem Toshiba'nın operasyonlarını kesintiye uğrattı.

Reuters tarafından servis edilen habere göre şirket depremin neden olduğu hasarı değerlendiriyor. Fabrikadaki üretim geçici olarak askıya alındı. Toshiba'nın Oita tesisinde %60'ı otomotiv şirketleri ve endüstriyel ekipman üreticilerine satılan sistem LSI çipleri üretiliyordu. Firma üretime ne zaman yeniden başlanacağını henüz açıklamadı.

Toshiba, deprem hasarı nedeniyle Oita'da üretimi durdurdu Tam Boyutta Gör

Çip krizi sürecek

Aynı bileşenler kuzey Japonya'da bulunan başka bir Toshiba tesisinde de üretiliyor. Dolayısı ile depremden etkilenen tesisteki siparişlerin bir kısmı buraya kaydırılabilir. Uzmanlara göre otomotiv segmentinde, yarı iletken bileşen kıtlığı 2022 boyunca devam edecek. Çip krizinin daha uzun süreceği yönünde görüş bildirenler de var.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim