Anlık Bildirim

Türk oyun şirketi Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı

Yerli mobil oyun stüdyosu Hungri Games, İngiltere merkezli bir şirketten 1,1 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Hungri Games, İngiltere'ye ofis açacak.

Türk oyun şirketi Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı Tam Boyutta Gör

Türk oyun stüdyoları yurt dışından yatırım almaya ve küresel çapta gelişmeye devam ediyor. İstanbul merkezli yerli mobil oyun stüdyosu Hungri Games, İngiltere merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon dolar değerleme üzerinden 1,1 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Hungri Games bugüne kadar God of Gods: Age of Mythology ve Legend of Khans isminde iki adet mobil oyun ile oyuncularla buluştu. Önümüzdeki aylarda Affairs isminde bir oyun yayınlanacak. Sonraki dönemde ise CLASH OF GALLIPOLLI oyunseverlerin beğenisine sunacak.

Türk oyun şirketi Hungri Games 1,1 milyon dolar yatırım aldı Tam Boyutta Gör

Hungri Games bugüne kadar henüz az sayıda oyun yayınladı ve geniş kitlelere ulaşamadı ancak potansiyel yapımcının potansiyeli şimdiden pozitif dönüşler almış durumda. Triple Dragon’dan aldığı yatırımı daha geniş kullanıcılara ulaşmak için kullanacak. İngiltere’de yeni stüdyo açacak. Ayrıca ekibin 25 kişiye genişletilmesi planlanıyor.

Hungri Games Kurucu Ortağı Kağan Berk Koçak aldıkları yatırıma ilişkin yaptığı açıklamada, "Kurulduğumuz günden beri en net hedefimiz küresel çapta alanında tanınan ve saygı duyulan bir mobil oyun şirketi olmaktı. Yenilikçi ve yetenekli ekibimizle bu yolda ilerliyoruz. Bu başarımız çok sayıda yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı ve biz de şu an için global hedeflerimize uygun gördüğümüz Triple Dragon ile ilk yatırım sürecimizi tamamladık. Yeni hedefler için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim