Anlık Bildirim

Türk Telekom, 2023 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Türk Telekom yılın ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. İlk çeyrekteki net kar 645 milyon TL olarak kayıtlara geçti.                            

Türk Telekom, 2023 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı Tam Boyutta Gör

Türk Telekom, 2023 ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk çeyreğinde şirketin konsolide gelirleri yıllık bazda yüzde 61 artarak 15,3 milyar TL’ye ulaştı. FAVÖK’ü (Faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr), yüzde 31,3 FAVÖK marjı ile 4,8 milyar TL olan Türk Telekom’un ilk çeyrekteki net karı ise 645 milyon TL oldu. Yılın ilk çeyreğinde 3,3 milyar TL tutarında yatırım yapıldı.

Abone sayısı 52,5 milyona yükseldi

Yılın ilk çeyreğinde abone sayısı 52,5 milyona yükseldi. Bunlardan 25,6 milyonu mobil abone, 14,8 milyonu ise sabit genişbant abone olarak kayıtlara geçti. FTTH/B (Eve / Binaya Kadar Fiber) abone sayısı 3,6 milyona yükseldi.

Türk Telekom, 2023 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı Tam Boyutta Gör
Türk Telekom, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalar kapsamında güneş enerjisi santrali kurulum çalışmalarını hızlandırıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Yaptığımız başvuru sonucunda Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından ilgili mevzuat çerçevesinde Şirketimize 317,8 MWe kurulu güç kapasite tahsisi ilan edilmiştir. Bu kapasite mevcut toplam elektrik tüketimimizin yaklaşık yüzde 50’sine tekabül ediyor.” dedi.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim