Anlık Bildirim

iOS 18 ile Siri’nin adını değiştirebileceksiniz

WWDC 2024 konferansında tanıtılan iOS 18 işletim sisteminden yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Beta aşamasında olan işletim sisteminin yeni bir özelliği daha ortaya çıktı.
iOS 18 Tam Boyutta Gör
WWDC 2024 konferansında Apple, yenilenmiş iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve visionOS işletim sistemlerini tanıtmıştı. Yapay zekâ özellikleri ile dikkat çeken işletim sistemleri, konferansın hemen ardından beta olarak kullanıma sunulmuştu. Binlerce geliştirici ve kullanıcı tarafından kullanılan beta sürümleri, gizli özellikleri ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Siri için sesli kısayol

Geçtiğimiz yıllarda Apple; Shortcuts uygulaması ve ulaşılabilirlik özellikleri ile işletim sistemlerine kullanıcıların işlerini kolaylaştırma adımları atmıştı. Görünüşe göre firma, iOS 18 ile Siri kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak özellikler ekleyecek. İşletim sisteminin geliştirici betasında fark edilen yeni özellik, Siri’nin adını değiştirmenizi sağlayacak.

Vocal Shortcuts - iOS 18 Tam Boyutta Gör
Vocal Shortcut” veya "Sesli Kısayol" olarak adlandırılan yeni özellik, iOS 18’in betasında bulunuyor. Kullanıcılar, ayarlardan erişilebilirlik sekmesine girerek bu özelliği etkinleştirilebiliyor. Bu sekmede seçtiğiniz yeni isim ile iPhone cihazınızda Siri’yi etkinleştirebiliyorsunuz. Ancak Siri için seçtiğiniz yeni ismin; macOS, iPadOS ve HomePod cihazları ile senkronize olmadığını belirtelim. Ayrıca Siri’yi yeni ismi ile uyandırdığınıza, komut vermeden önce sistemin etkinleşmesini beklemeniz gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra yeni sesli kısayol özelliği, sesiniz ile diğer Shortcuts seçeneklerini kullanmanıza da izin veriyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim