Anlık Bildirim

Vodafone'dan dijital sağlık projelerine ücretsiz 5G desteği

Vodafone Business ile Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi arasında yapılan anlaşmaya göre “Dijital Sağlıkta Fikrine Sağlık” programına katılan girişimlere 5G desteği verilecek.

Vodafone'dan dijital sağlık projelerine ücretsiz 5G desteği

İşletmelere dijital çözümler sunan Vodafone Business, Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’ne 5G teknolojisi sunacak. Firmadan yapılan açıklamaya göre Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi bünyesindeki “Dijital Sağlıkta Fikrine Sağlık” programına 5G altyapısı ve IoT teknolojileri ile destek verilecek. Seçilen projelerin Vodafone 5G teknolojisinden ücretsiz faydalanma hakları olacak.

“Dijital Sağlıkta Fikrine Sağlık” programı ile sağlık sektörüne yönelik teknoloji bazlı iş fikirlerinin ve girişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor. Vodafone, dijital sağlık alanında 5G teknolojisini kullanacak girişimlere pazarlama, teknoloji, fiyatlama gibi farklı konularda destek ve eğitimler verecek.

Programa sağlık alanındaki dijital projeler katılabilecek ve başvurular herkese açık olacak. İş planını tamamlamış ve şirketleşmeye hazır projeler değerlendirilecek. Jüride, Acıbadem Üniversitesi Değerlendirme Kurulu üyeleri ile Vodafone üst düzey yöneticileri yer alacak.

Acıbadem Üniversitesi ile yapılan iş birliğini değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, şunları söyledi:

“5G teknolojisinin tüm sektörlerde önemli bir katma değer yaratması bekleniyor. Bu teknolojiyle birlikte, internetin daha hızlı olmasının yanı sıra aynı anda birçok cihazın internete bağlanıp kontrol edilebilmesi ve gecikmenin çok az olması farklı alanlarda yenilikçi uygulamaların gelişmesinin önünü açıyor. Dünyada 5G’ye geçen ülkelerde yapılan ilk uygulamaların özellikle dikey sektörlerde üretim ve otomasyon, oyun ve eğlence, ulaşım ve sağlık alanlarında yoğunlaştığını görüyoruz. Grubumuz dünya çapında 5G teknolojisinin gelişiminde kritik rol oynuyor. Bu güçlü global birikimi tam 15 yıldır Türkiye’ye de taşıyoruz. Bu kapsamda, Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi ile başlattığımız programı önemsiyoruz. Program kapsamında yeni sağlık girişimlerinin uygulanabilmesi için kuluçka merkezini 5G teknolojisiyle donatacağız. Ayrıca, 5G ile ilgili vereceğimiz yeni iş fikri ve projeyle gelen girişimlere pazarlama, teknoloji, fiyatlama gibi farklı konularda mentörlük ve 5G teknolojisiyle ilgili çeşitli eğitimlerle katılımcıların gelişimine katkı sağlayacağız. Vodafone Business olarak, işletmelerin dijital iş ortağı olma hedefiyle çalışmaya devam edeceğiz.”

Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin ise şöyle konuştu:

“Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi olarak girişimci adaylarımızı Vodafone Business ortaklığı ile “Dijital Sağlık” temalı çağrımız ile buluşturuyoruz. 2017 yılında faaliyete geçirdiğimiz Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezimiz sağlık alanında yeni iş fikirlerinin olgunlaştırılması ve ürüne dönüştürülüp hayata geçirilmesi noktasında girişimcilere destek veriyor. Merkezimizde Ön Kuluçka, Kuluçka, Hızlandırıcı, Global Hızlandırıcı Program ve BİGGHEALTH Programı olmak üzere toplam 5 program yürütülüyor. Merkezimiz Türkiye’de sağlık alanında tematikleşmiş ilk kuluçka merkezi olarak 2017 yılından itibaren toplam 900’ün üzerinde başvuru almış ve 363 sağlık projesine destek vermiştir. 6 ay sürecek olan ‘Dijital Sağlık’’ temalı yeni çağrı programımızda sağlık alanında teknolojik çözümleri olan ön kuluçka, kuluçka ve hızlandırıcı seviyesindeki girişimler desteklenecek. Merkeze kabul edilecek tüm girişimciler Acıbadem Üniversitesi’nin teknolojik altyapısından ve laboratuvarlarından yararlanırken sektörel çalışma ağına da erişim sağlayacak. Ayrıca Vodafone Business’ın Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’ne kuracağı 5G altyapısıyla ürünlerini geliştirme fırsatı yakalayacak olan girişimciler, 5G, Bulut Teknolojileri, IoT gibi dijital çözümler konularında Vodafone Business profesyonellerinden eğitim ve danışmanlıklar alma şansı yakalayacak. Vodafone Business ile başlattığımız ve 1 yıl devam edecek olan kuluçka dönemi eğitim programı sonrasında destek verilen proje sayısının artmasını hedefliyoruz.”

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim