Anlık Bildirim

Xiaomi, HyperOS'a yapay zeka işlevleri ekliyor: İşte detaylar

Yapay zeka trendini aktif olarak takip eden Xiaomi bu doğrultuda bazı çalışmalar yürütüyor. Çinli şirket HyperOS'un beta sürümüne üretken yapay zeka araçları ekledi.
Xiaomi, HyperOS'a yapay zeka işlevleri ekliyor: İşte detaylar Tam Boyutta Gör
Yapay zeka teknolojisinin mobil işletim sistemlerine entegrasyonu artık bir trend haline gelmiş durumda. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Xiaomi'nin HyperOS işletim sistemine yapay zeka tabanlı özellikler eklemeye hazırlandığı ortaya çıktı.

Çinli dev, Xiaomi 14'e yönelik HyperOS beta sürümünde, Notlar uygulamasına yapay zeka işlevleri ekledi. Bu sayede sinir ağı uygulamaya yazılan veya yapıştırılan metinlerin otomatik olarak özetlerini oluşturabiliyor. Ayrıca yapay zeka, söz konusu metni internetten ek bilgiler sağlayarak zenginleştirebiliyor.

Xiaomi, HyperOS'a yapay zeka işlevleri ekliyor: İşte detaylar Tam Boyutta Gör

Sansür mekanizması da var

Yeni özelliklerle ilgili yapılan testler potansiyel bir sansür mekanizmasını da ortaya çıkardı. Tiananmen Meydanı hakkındaki bir makaleden özet oluşturmaya çalışırken yapay zeka "bu içerik hassas" yanıtını verdi. Bu da Xiaomi'nin yapay zeka araçlarına içerik denetleme özellikleri ekleyebileceğini gösteriyor.

Daha da önemlisi, HyperOS'taki yapay zeka işlevlerinin internet bağlantısı gerektirmesi. Bu da verilerin uzak sunucularda işlendiğini gösteriyor. Testler şu ana kadar yalnızca HyperOS'un Çince sürümünde yapıldı. Yapay zekanın önümüzdeki aylarda çıkış yapacak Android 15 tabanlı HyperOS 2.0'da daha önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim