Anlık Bildirim

Yahoo yeniden el değiştirdi

Verizon Media grubu altında faaliyet gösteren Yahoo başta olmak üzere AOL ve Engadget gibi tüm internet yayınları Apollo adında konaklama üzerine çalışan bir gruba satıldı.

Yahoo yeniden el değiştirdi Tam Boyutta Gör

İnterneti erken dönemlerinde büyük popülaritesi yakalayan ve liderliğin keyfini süren Yahoo ne yazık ki rekabete direnemeyince elden ele dolaşmaya başlamıştı. Son olarak Verizon operatörün elinde olan Yahoo yine satıldı.

Sahibi değişti

ABD’nin en büyük operatörlerinden Verizon kendi medya grubuna sahip ve Yahoo’yu 4.5 milyar dolara bu gruba dahil etmişti. 2015 yılında da 4.4 milyar dolara AOL grubunu satın almıştı. Böylece Engadget ve TechCrunch gibi popüler bir ekosistem oluşturmuştu.

Bu hafta çekirdek operasyonlara daha fazla odaklanmak adına Verizon tüm medya grubunu elden çıkardığını duyurdu. Apollo Global Management adındaki konaklama grubu tarafından satın alınan Verizon Media için 5 milyar dolar değer biçildiği ifade ediliyor. Verizon ise yüzde 10 paya sahip olacak.

Verizon böylece 5 milyar dolar gibi bir zarara girmiş oldu. Yahoo beklenen performansı gösteremeyince değerini de düşürdü. Zaten Verizon tarafından satın alındığı ilk hafta 1 milyar kişinin bilgilerini sızdırarak büyük bir skandala imza atmıştı.

Bundan sonra Yahoo’nun nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Mail, finans, spor, eğlence gibi kategorileri belirli bir kitleye sahip ancak rekabet için yetmiyor. Apollo grubu ise yeni bir çıkış başlatabilme ümidinde. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim