Anlık Bildirim

Apple, bilim-kurgu klasiği Vakıf'ın dizisini çekiyor

Isaac Asimov'un başta Star Wars olmak üzere birçok bilim-kurgu eserine ilham kaynağı olan unutulmaz kitap serisi Vakıf (Foundation), dizi oluyor. Dizinin haklarını Apple satın aldı.
Oy Ver
Bilim-kurgu edebiyatının en önemli isimlerinden Isaac Asimov'un ödüllü kitap serisi Vakıf (Foundation), dizi oluyor. Yeni Star Trek ve Terminator filmlerin yapımcısı olan Skydance Media'nın hazırlayacağı Vakıf dizisini Apple satın aldı. Son dönemde orijinal içerik alanına önemli yatırımlar yapan Apple, rakiplerini geride bırakarak satın aldığı yeni bilim-kurgu dizisi için hazırlıklara başladı.
Başta Star Wars olmak üzere birçok bilim-kurgu film ve dizisine ilham kaynağı olan Vakıf serisini, David S. Goyer ve Josh Friedman ikilisi televizyona uyarlayacak. The Dark Knight, Man of Steel ve Batman v Superman gibi DC uyarlamalarının senaristi olarak tanınan Davis S. Goyer, aynı zamanda FlashForward, Da Vinci's Demons ve Krypton gibi dizilerin de yaratıcısı. Josh Friedman ise Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisinin yaratıcısı olarak adını duyurmuştu.

Yıllar sonra ana üçlemeye katılan iki öncül ve iki ardılla birlikte toplam yedi kitaptan oluşan Vakıf serisi; Samanyolu boyunca farklı gezegenlere saçılmış insanların hikayesini anlatan son derece karmaşık bir destan. Asimov'un klasik serisi; matematiksel verileri kullanarak geleceği görme yeteneğine sahip bir tarihçi ve matematikçi olan Hari Seldon'ın hikayesini anlatıyor.
Galaksinin dört bir köşesine saçılmış insanları bir arada tutan Galaktik İmparatorluk'un çökmek üzere olduğunu gören Seldon, insanlığın bilgisini ve tarihini yok olmaktan kurtarmak için zorlu bir yolculuğa atılacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim