Birkaç yıl önce General Motors, Cadillac'ın yenilenmeye ihtiyacı olduğuna karar verip, firmaya yeni bir kadro getirmişti. Gelen bu kadro ise aralarında yeni modellerin de olduğu bir strateji geliştirmişti. Bu strateji kapsamında Cadillac, 2016'nın başlarında amiral gemisi modeli CT6'yı piyasa sürdü. Firmanın XTS modeli üzerinde konumlandırılan CT6, 1999 yılındaüretimi sonlanan Fleetwood'un bir nevi halefi konumunda bulunuyor.
Cadillac açısından oldukça yenilikçi olan sedanın kullanılan hafif malzemeler ve hafif platformu sayesinde baz modeli 1.658 kilogram ağırlığıyla dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra kolaylık sağlayan donanımları ve önemli teknolojileri de bünyesinde barındıran CT6, Mercedes-Benz S-Class ve BMW 7 Serisi ile önemli düzeyde rekabet ediyor.
Cadillac geçtiğimiz gün 2017 yılı için CT6'nın hibrit bir versiyonunu duyurdu. 2016 Los Angeles Otomobil Fuarında duyurulan CT6 prizli hibrit modeli ile Cadillac da benzin ve elektrik motoru kullanan büyük boy sedanlar kulubüne katılmış oldu. Mercedes-Benz'in S550e prizli hibrit modeline karşılık olarak duyurulan model, BMW 740e iPerformance ve bazı pazarlarda Lexus LS 600h L ile de rekabet edecek.
Araç ile ilgili "CT6 bir teknolojik vitrin ve sınıfındaki açık ara en hafif araç olması itibariyle elektrifikasyon için ideal bir platform halinde." açıklamasını yapan Cadillac Başkanı Johan de Nysschen sonrasında ise CT6'da yeni bir lüks prestij formülü uyguladıklarını belirtiyor.
Normal baz model CT6'daki V6 aksine 2.0-litre turboşarj 4-silindir benzinli motora sahip olan araçta 2 adet 100'er beygirlik elektrik motoru yer alıyor ve sistem toplamda 335 beygir güç üretiyor. 0-96 km/h hızlanmasını 5,2 saniyede tamamlayan hibrit aracın son sürati 240 km/h olarak belirtilirken, hibrit kullanımda araç 400 mil (650 km) menzil sunuyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.