Anlık Bildirim

Google, drone destekli tıbbi yardımın patentini aldı

Drone'ların ticari amaçlı kullanımı teknoloji devlerinin gündeminden düşmüyor, fakat yardım amaçlı projeler de bu teknolojinin önemli kullanım alanlarından biri olabilir.
Google, drone destekli tıbbi yardımın patentini aldı Tam Boyutta Gör

Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devi şirketler drone'ların ticari amaçlı kullanımı konusunda önemli çalışmalar yapıyorlar. Amazon ürünlerini drone'lar ile müşterilerine daha seri şekilde iletmeyi düşünürken, Facebook ve Google ise gökyüzünden internet hizmeti sunmak için çalışıyorlar.
Diğer taraftan Google'ın bir başka amacıysa bu teknolojinin zor durumdaki insanlara tıbbi yardım sağlaması. Örneğin bir afet bölgesine helikopter veya karayoluyla ulaşmak zor olduğunda drone'ların yardımıyla istediğimiz yere çok daha rahat bir şekilde tıbbi yardım sağlayabileceğiz.
Google bunun için portatif kutularla yardıma ihtiyacı olan kişinin ihtiyacına göre çeşitli kategorilerde tıbbi yardım sunacak. Bu drone'ların doğrudan insanlar tarafından uzaktan kontrol edilmesi veya önceden belirlenmiş rotalarda kendi kendilerine yolculuk etmesi düşünülüyor.
Google bunun için farklı türde drone'lar tasarlamış. Böylece afetin ve bölgenin coğrafi durumuna göre farklı drone türleri kullanma şansı yakalanacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim