Anlık Bildirim

Ryzen 7 2800X işlemcisi yaz sonlarına kalabilir

Henüz Ryzen 2 serisindeki asıl silahlar olan 2800 modelleri tanıtılmadı. AMD şimdilik 2700 modellerini yeterli görüyor. 2800 modelleri rekabete göre piyasaya girecek.
1

AMD’nin piyasada önemli işler yapan ilk nesil Ryzen işlemcilerinden sonra ikinci nesil Ryzen işlemcileri de aynı başarıyı devam ettirme çabasında. Serinin hali hazırdaki tepe modelleri övgüler alırken AMD asıl silahını sona saklıyor.

Ryzen 7 2800X neler sunuyor?

AMD başkan yardımcılarından Jim Anderson’un isim vermeden Ryzen 2 serisindeki en hızlı işlemcinin ilerleyen dönemlerde rekabeti gözeterek piyasaya çıkacağını ifade ettiği aktarılıyor. Yani Ryzen 7 2800X işlemcisi Intel’in 8 çekirdekli Coffe Lake işlemcilerine göre piyasaya çıkacak.

Ryzen 7 2700X işlemcisi bilindiği üzere benchmark testlerinde Intel Core i7-8700K ile başa baş sonuçlar alıyor. Çok çekirdekli testlerde rakibini geçen işlemci tek çekirdekli testlerde ise az farkla geriye düşüyor. Intel işlemciler genelde oyun tarafında oldukça başarılı ancak Ryzen 7 2700X bu farkı da kapatmak üzere.

Tepe modellerin iyi işler çıkarması AMD’yi de bekleme politikasına itti. 2800X modelini hemen çıkarmak yerine Intel’in hamlesini beklemeyi tercih etti. Zaten Ryzen 2 serisi fiyat konusunda da ilk nesle göre iyileştirmelere sahip. Bu bakımdan da tüketicileri sevindirmiş durumda.

Ryzen 7 2800X işlemcisinin yaz ortaları veya sonlarında piyasaya çıkması bekleniyor zira Computex 2018 fuarında Intel 8 çekirdekli işlemcilerini tanıtabilir. AMD de hamlesini bundan sonra yapacaktır.

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim