Anlık Bildirim

Samsung'dan pazarlamaya 10.2 milyar dolarlık dev bütçe

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz yıl pazarlama bütçesini 2015’e kıyasla yüzde 24 arttırarak 10.2 milyar dolarlık harcama yaptı. LG'nin pazarlama harcaması ise Samsung'a göre oldukça az.
Oy Ver

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden olan Samsung, ürünlerinin üretimi ve çeşitli bölgelerde açtığı fabrikalara yatırım için milyarlarca dolar harcıyor olsa da şirketin bu ürünlerin pazarlanması için harcadığı miktar da oldukça yüksek. 2015 Yılında ürünlerini pazarlamak için 8.5 milyar dolara yakın para harcayan Samsung, 2016’da bu miktarı yüzde 24 arttırarak 10.2 milyar dolarlık harcamaya ulaştı.

Samsung'dan pazarlamaya 10.2 milyar dolarlık dev bütçe
 

Şirketin bu yüksek harcamasının nedeni olarak geçtiğimiz yıl tanıtılan S7, S7 Edge ve Galaxy Note 7 gibi üst seviye telefonlar başta olmak üzere yeni ürünlerinin beklenildiği gibi satılması için eldeki bütün imkanları kullanmış olduğu düşünülüyor. Bununla birlikte yüzde 24’lük artışın aslında şirketin planları dahilinde olmadığı ve Galaxy Note 7 fiyaskosunun ardından şirket itibarının korunması için ekstra harcamalar yapıldığı tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy S8’in yılın en iyi telefonlarından biri olacağı ve şirketin bu telefonun satışından oldukça umutlu olduğu göz önünde bulundurulduğunda Samsung’un 2017’de de pazarlama için harcadığı miktarın yükseleceğini söylemek yanlış olmaz. Bununla birlikte bir diğer Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG ise pazarlama için harcadığı bütçeyi 2015’e kıyasla yüzde 15 artırdı ve geçtiğimiz yıl 1.6 milyar dolar harcadı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim