Anlık Bildirim

AB, Microsoft'un 19.7 milyar dolarlık Nuance satın alımını onayladı

Avrupa Birliği'nin yürütme organı, birçok farklı konuda yaptığı incelemeler neticesinde Microsoft'un 19.7 milyar dolar karşılığında Nuance'ı satın alma anlaşmasına onay verdi.
Oy Ver

AB, Microsoft'un Nuance'ı satın almasına onay verdi Tam Boyutta Gör

Microsoft, geçtiğimiz Nisan ayında 19.7 milyar dolar karşılığında Nuance Communications'ı satın almak için şirketle anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu. Avrupa Komisyonu, yaptığı incelemeler sonucunda satın almaya koşulsuz onay verecek.

'Satın alım, rekabeti engellemeyecek'

Avrupa Birliği'nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, ABD ve Avustralya tarafından onaylanmış olan Microsoft'un Nuance'ı satın alma anlaşmasını onayladıklarını duyurdukları bir gönderi paylaştı.

Avrupa Komisyonu'nun açıklamasında: "Piyasa araştırmasına dayanarak Komisyon, bildirildiği gibi işlemin transkripsiyon yazılımı, bulut hizmetleri, kurumsal iletişim hizmetleri, müşteri ilişkileri yönetimi, üretkenlik yazılımı ve PC işletim sistemleri pazarlarındaki rekabeti önemli ölçüde azaltmayacağını tespit etti." ifadeleri yer aldı.

Siri'nin geliştirilmesinde de katkıları olan yapay zeka ve konuşma tanıma konusunda uzmanlaş Nuance'ın Microsoft tarafından satın alım sürecinin 2022'de tamamlanması bekleniyor.

Kaynakça https://www.engadget.com/eu-approves-microsoft-naunce-acquisition-210024495.html https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_21_7067 Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim