Anlık Bildirim

Almanya, Intel'e 6.8 milyar euro'luk teşvik verecek

Almanya'nın Magdeburg bölgesinde yeni bir üretim tesisi kurmayı planlayan Intel, Almanya hükümetinden 6.8 milyar euro'luk teşvik alacak. Yeni tesiste ilk üretim 2027 yılında başlıyor.

Almanya'dan Intel'e 6.8 milyar euro'luk teşvik! Tam Boyutta Gör

Dünyanın en büyük yonga üreticilerinden biri olan Intel, Avrupa’da büyük bir destek görecek gibi gözüküyor. Bugün Almanya hükümeti, Intel'in Avrupa’da kurulacak ilk Magdeburg fabrikası için yaklaşık 6,8 milyar Euro'luk teşvik sağlanacağını duyurdu.

Intel'in yatırımı 33 milyar euro'yu aştı

Toplam üç yıla ayrılacak teşvik için şimdiden yaklaşık 2,7 milyar Euro bütçe ayıran Almanya hükümeti, kalan miktarı 2023 ve 2024 bütçelerinden sağlayacak. Yeni teşviki yerel basına duyuran Federal Meclis'in Magdeburg üyesi Martin Kröber, ''Intel'in Magdeburg'daki tesisinin tüm Saksonya-Anhalt bölgesi için bir destek niteliği taşıması gerektiğini'' söyledi.

Paylaşılanlara göre Almanya’nın Intel'in Magdeburg'daki fabrikası için sağladığı teşvik, şirketin 33 milyar euro’yu aşan yatırımının yalnızca beşte birini oluşturuyor. Bununla birlikte inşaatın 2023'ün ilk yarısında başlaması ve 2027'de tamamlanması beklenirken, ilk üretim 2027 yılında gerçekleştirilecek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim