Anlık Bildirim

Android 15 ile telefon kapalıyken konumu takip edilebilecek

Android 15 ile gelecek yeni özelliklerden biri daha ortaya çıktı; Telefon kapalı olsa bile konumu takip edilebilecek. Peki, ilk Google Pixel telefonlara gelecek özellik nasıl çalışacak?
android 15 kapalıyken telefon bul Tam Boyutta Gör
Android 15, bir dizi yeni ve kullanışlı özellikle gelecek. Bunlardan biri de, telefon kapalıyken bile bulunmasına olanak tanıyan Powered Off Finding API. Bu özelliğin kullanılabilmesi için telefonun donanımsal özelliklere de sahip olması gerekiyor.

Yeni bir rapora göre Android 15’in Power Off Finding API’si, telefonun kapalıyken bile konumunun tespit edilmesini sağlayacak. Bu, Bluetooth denetleyicisinde saklanan önceden hesaplanmış Bluetooth işaretçileri kullanılarak yapılıyor. Elbette, Bluetooth denetleyicisinin cihaz kapalıyken bile açık kalmasını sağlayan özel bir donanıma ihtiyacı var. Ayrıca cihazda az da olsa güç olması gerekiyor.

Kapalıyken cihaz konumunu görme özelliğinin Google Pixel 9 ile tanıtılması bekleniyor. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun Powered Off Finding’i desteklediği göz önüne alındığında Pixel 8a, Pixel 9 ve Pixel 9 Pro’nun da desteklemesi kuvvetle muhtemel. Bu arada Google, yeni donanımlarını ve Android 15 güncelemelerini 14 Mayıs’ta Google I/O 2024 etkinliğinde tanıtacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim