Anlık Bildirim

Apple, listelenmemiş uygulamaları App Store'da destekleyecek: Yalnızca özel bağlantılarla erişilebilecek

Apple'ın yeni bir destek sayfasında App Store'da listelenmemiş uygulamaları destekleyeceği ortaya çıktı. Onaylanan uygualamalara yalnızca bir bağlantı üzerinden erişim sağlanabilecek.
Oy Ver

Apple, listelenmemiş uygulamaları App Store'da destekleyecek Tam Boyutta Gör

Apple, App Store'da listelenmemiş uygulamaların yalnızca doğrudan bir bağlantı aracılığıyla erişebileceği yeni bir destek sunuyor. Geliştiriciler, uygulamalarının genel kullanım için uygun olmadığı düşündüğünde Apple'a başvurabilecek ve teknoloji devinin onayladığı uygulamalar, sadece bir bağlantı üzerinden erişime açık olacak.

App Store'da listelenmemiş uygulamalar

Apple'ın geliştirici sitesinde yeni bir destek ortaya çıkarıldı. Şirket, listelenmemiş olarak onaylanan uygulamaların herhangi bir App Store kategorisinde, öneride, çizelgede, arama sonuçlarında veya diğer listelerde yer almayacağını söylüyor.

Cupertino merkezli teknoloji devi, genel halk için bir önemi olmayan ancak özel bir etkinliğin konukları, bir kuruluşun üyeleri veya belirli bir çalışan grubu gibi belirli hizmet alanları için listelenmemiş uygulamaların kullanılabileceğini belirtiyor.

Geliştiriciler mevcut listelenmiş uygulamaları için de onay isteği gönderebilecek. Uygulama, listelenmemiş olarak onaylanırsa bağlantı adresi aynı kalacak ancak hiçbir kategoride artık görünmeyecek ve sadece o bağlantı üzerinden erişilebilecek.

Direkt olarak yeni bir uygulama için onay isteği gönderecek geliştiriciler ise uygulamanın nihai dağıtıma hazır halini şirkete göndermek zorunda. Apple, henüz beta veya yayın öncesi durumda olan hiçbir uygulamayı onaylamayacağını belirtiyor.

Apple, bir uygulama listelenmemiş olarak onaylandıktan sonra geliştiricinin yayınlayabileceği yazılımın gelecekteki tüm sürümleri için de listelenmemiş durumu geçerli olacak. Ayrıca bağlantı adreslerinde de bir değişiklik olmayacak.

Kaynakça https://www.theverge.com/2022/1/30/22909367/apple-unlisted-apps-app-store https://developer.apple.com/support/unlisted-app-distribution/ Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim