Anlık Bildirim

Mobil dünyaya yeni kral: ARM Cortex-X4

ARM Cortex-X4 serinin en verimli çekirdeği olarak öne çıkarken performans çıtasını da yükseltiyor. 3.4GHz seviyesine çıkan hızlar amiral gemisi telefonları da uçuracak.
ARM Cortex-X4 Tam Boyutta Gör
Mobil yonga dünyasında performans çıtasını Cortex-X çekirdek mimarisi ile yeniden belirleyen ARM dördüncü nesle ulaştı. Her yeni nesilde üzerine daha da koyarak ilerleyen Cortex-X mimarisi dördüncü nesli ile en güçlü hale geldi.

ARM Cortex-X4 neler sunuyor?

Bilindiği üzere ARM Cortex-X çekirdekleri genel yonga yapısı içerisinde en yüksek performans gerektiren işlemler için devreye giriyor. Diğer performans işlemleri için Cortex-A serisi çekirdekler kullanılıyor.

ARM Cortex-X4 çekirdeği aynı enerji tüketiminde yüzde 15 daha performanslı iken aynı performans değerinde ise yüzde 40 daha verimli. 3.4GHz seviyesine ulaşması beklenen ARM Cortex-X4 dengeli bir performans artışı sunacak.

Bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü ve en verimli Cortex-X çekirdeği olan ARM Cortex-X4, çekirdek başına 2MB seviyesine kadar Seviye 2 ön bellek barındırıyor. En yeni ARMv9.2 mimarisini temel alan çekirdek pek çok yeni amiral gemisinde kendisine yer bulacak. 32-bit desteği sunmayan çekirdek yılın sonlarına doğru ilk ürünlerde karşımıza çıkacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim