Audi çarpışma testleri için 100 milyon euro'ya yeni bir merkez açtı
Alman otomobil devi Audi, yeni modellerini oldukça kapsamlı çarpışma testlerinden geçirebilmek için yeni bir merkez açtı. Şirketin 100 milyon euro harcadığı tesis son teknoloji ekipmanlar içeriyor.
Tam Boyutta GörAudi, Almanya'nın Ingolstadt kentindeki teknoloji parkında son teknoloji ekipmanlarla donatılmış yeni bir Araç Güvenliği Merkezi açtı. Söz konusu tesis, otomobil üreticisinin yeni modellerini piyasaya sürmeden önce bir dizi çarpışma testinden geçirmesine olanak tanıyacak.
Yapımı üç yıl süren merkez şirkete yaklaşık 100 milyon euro'ya (107 milyon dolara) mal oldu. Yaklaşık 100 kişiye istihdam olanağı sağlıyor. Yeni tesis sayesinde Alman marka önceki tesise kıyasla çok daha geniş bir yelpazede çarpışma testleri yapabilecek.
Tam Boyutta GörAudi Araç Güvenlik Merkezi'nde son teknoloji ürünü yüksek hızlı kameralar ve LED aydınlatma gibi ekipmanlarla donatılmış, geniş ve tam entegre bir çarpışma testi alanı mevcut. Ayrıca 250 metrelik bir hızlanma pisti, 100 tonluk taşınabilir bir çarpışma bloğu ve iki aracı 90 derecelik açıyla çarpıştırma sistemi yer alıyor.Tesis içerisinde bir manken laboratuvarı, bileşen test standları, ofisler ve atölyelere de yer verilmiş.
Audi yeni merkezde 18 aylık bir bebekten 102 kilogramlık bir yetişkine kadar 60'tan fazla çarpışma testi mankeni kullanacak. Bu mankenlerde bulunan 150'ye kadar sensör, çarpışma sırasında oluşan verileri toplayacak. Hepsi bununla da sınırlı değil.
Tam Boyutta GörÜç boyutlu tarama teknolojisi, araçların çarpışma sonrası deformasyonlarını analiz etmeye yardımcı olurken, hareket izleme sistemi olayların gelişimini ayrıntılı bir şekilde kayıt altına alacak. Audi ilk çarpışma testi merkezini 1970 yılında Ingolstadt'ta açmıştı. İlginçtir ki şirket 50 yılı aşkın bir süredir burayı kullanıyordu.
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.