Anlık Bildirim

BMW yeni nesil dizel ve benzinli motorlar üzerinde çalıştığını doğruladı

BMW yeni nesil içten yanmalı dizel ve benzinli motorlar üzerinde çalıştığını doğruladı. Elektrikli motorlara yönelim artarken, BMW sevilen içten yanmalı motorlar üzerinde çalışmaya devam ediyor.

BMW yeni nesil dizel ve benzinli motorlar üzerinde çalışıyor Tam Boyutta Gör

Dünyada otomotiv sektörünün artık elektriğe yöneldiği aşikar. Tüm firmalar içten yanmalı motorların yavaş yavaş azaltılması ve elektrikli otomobillere geçilmesi yönünde çalışmalar yapıyor. Hatta belli tarihlerden sonra içten yanmalı motorlar üretmeyeceğini belirten firmalar da var. Ancak BMW tüm bunların aksine yeni nesil dizel ve benzinli motorlar üzerinde çalıştığını açıkladı.

BMW yeni nesil içten yanmalı motorlar üzerinde çalışıyor

Yıllardır üretilen içten yanmalı motorlar artık emisyon nedeniyle tercih edilmiyor. Daha doğrusu daha temiz ve ulaşılabilir teknolojilere yönelim başladı diyebiliriz. Ancak otomobil tutkunlarının içten yanmalı dizel ve benzinli motor arayışı bitmeyecek gibi duruyor. Özellikle BMW gibi performansın yanında ruh taşıyan otomobillere ilgi gün geçtikçe artıyor diyebiliriz. BMW'de güçlü otomobillerine gösterilen bu ilginin karşılığını yeni nesil içten yanmalı motorlar üzerinde çalışarak verecek gibi duruyor.

BMW yeni nesil dizel ve benzinli motorlar üzerinde çalışıyor Tam Boyutta Gör

Bugün gelen bir açıklama ile BMW yeni nesil içten yanmalı motorlar üzerinde çalıştığını doğruladı. Dizel ve benzinli motorlar üzerinde çalışan BMW, detaya inerek altı ve sekiz silindirli motorlarla uğraştıklarını da belirtti. Otomotiv sektöründe CO2 emisyonlarını azaltmak için son teknoloji içten yanmalı motorlara ihtiyaç olacağını belirten BMW geliştirme direktörü Frank Weber, yeni nesil motorlar üzerinde çalıştıklarını belirtti.

BMW'nin müşterilerini elektrikli ve içten yanmalı motorlar arasında seçim yapmaya zorlamayacağını belirten Weber, amaçlarının sürüş türünden bağımsız her zaman sürdürülebilir ve yenilikçi araçlar sunmak olduğunu belirtti.

BMW'nin bu yaklaşımı elektriğe ağırlık veren sektöre garip gelebilir. Ancak hala çok büyük bir kitle içten yanmalı motorlara ilgi duyarken BMW'nin her iki alanda da çalışmalar yapması takdire şayan.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim