Anlık Bildirim

Brave tarayıcısı Wayback Machine ile iş birliği yapıyor

BAT kripto parası ile yaptığı anlaşma ile adını duyuran Brave tarayıcısı şimdi de Wayback Machine entegrasyonu ile ulaşılamayan sayfaların arşivine ulaşma imkanı sunuyor.
Oy Ver

Brave tarayıcısı Wayback Machine ile iş birliği yapıyor Tam Boyutta Gör

Tarayıcı pazarında pek çok oyuncu olmasına rağmen aslan payı Google Chrome ve Microsoft tarayıcıları arasında paylaşılıyor. Kalan küçük oran ise onlarca tarayıcı arasında kıyasıya bir rekabete neden oluyor.

Önemli ortaklık

Tarayıcı pazarına yeni çıkan ancak yaptığı önemli ortaklıklarla adını duyuran gizlilik odaklı Brave tarayıcısı şimdi yeni bir ortaklığa daha imza atıyor. Bu kez çevrim dışı sayfaların daha etkileşimli hale getirilmesi var.

Bir sayfanın hata vermesi veya ulaşılamaması durumunda başta 404 olmak üzere bazı hata mesajları ile karşılaşıyoruz. Brave tarayıcısı Internet Archive tarafından geliştirilen Wayback Machine sayesinde bu sayfaların arşivine ulaşabilecek.

Google’ın arşiv sayfalarına benzetebileceğimiz bu hizmette ek bir adres yazmaya gerek kalmıyor. Ulaşılamayan bir sayfada Wayback Machine arşivine gidecek bir tuş yer alıyor ve buna basmak yeterli oluyor.

Wayback Machine arşivinde ilgili sayfanın imajı varsa görüntüleme sağlanıyor. Diğer türlü hata sayfasına yine geri dönüyor. Wayback Machine diğer tarayıcılarda uzantı şeklinde hali hazırda mevcut.

İndirme sayfası

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim