Anlık Bildirim

Dyson tarafından ‘hava temizleyicili kulaklık’ için patent alındı

İngiliz firma, temelde elektrikli süpürgeler tasarlasa ve üretse de havayı kontrol etmek üzerindeki tecrübelerini giyilebilir bir hava temizleyici tasarlamakla ortaya koydu.
Oy Ver

Dyson tarafından ‘hava temizleyicili kulaklık’ için patent alındı Tam Boyutta Gör

Asıl işi elektrikli süpürgeler olan fakat çok farklı alanlarda sofistike teknolojik ürünler sunan İngiliz firma Dyson, yeni patent başvurusunda hava temizleyicili kulaklık tasarımıyla görüldü. 2019 yılının Temmuz ayında yapılan başvuru, kafa üstü bir kulaklığa dahil edilmiş ve yüzün bir kısmını kapatan yüz temizleyiciyi gösteriyor. Hava temizleyicinin ağıza ve buruna gelen kısmı kullanılmadığında tıpkı bir mikrofon gibi katlanabiliyor.

Hava kirliliğinin gittikçe arttığı çağımızda ev için çok sayıda hava temizleyici üreten Dyson, açık havada kullanılacak bir ürünü de portfolyosuna katacak gibi görünüyor. İnsanların havaya güvensizliği, bazı bölgelerde virüslerden de korunmak için maske takarak sokaklarda yürümelerine sebebiyet veriyor. Bu duruma dikkat çeken Dyson, kulaklığın içerisine 12 bin RPM hızında dönen küçük motorlar yerleştirerek saniyede 1,4 litre havayı içeriye çekiyor. Bu motorlar özelliklere bakarsak pek de azımsanmayacak oranda ses çıkaracaktır. 

Dyson tarafından ‘hava temizleyicili kulaklık’ için patent alındı Tam Boyutta Gör

Giyilebilir hava temizleyiciler alanında çalışan tek firma Dyson değil. Ocak ayında gerçekleştirilen CES’te Ao Air firması tarafından Atmos Faceware tanıtılmıştı. Bu 350 dolarlık cihaz, hava filtre maskelerden daha iyi koruma sağladığını ve hava geçirmez bir alana ihtiyaç duymadığını vadetmenin yanında şeffaf tasarımıyla yüzünüzü de kapatmıyordu.

Dyson firmasının daha önce ürünlere ciddi yatırımlar yapmışken bile kolaylıkla iptal ettiğine tanıklık ettik. Bu hava temizleyicili kulaklık konusunda firmanın tutumu ne olacak bilinmez fakat kirliliğin arttığı kesin.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim