Anlık Bildirim

Elektrikli Polestar 2 otmobiller, aniden durma sebebiyle geri çağırılıyor

Volvo ve ana şirketi Geely'e ait olan elektrikli otomobil üreticisi Polestar, aniden durma problemleri nedeniyle Polestar 2 modellerini geri çağırdığını açıkladı.

Elektrikli Polestar 2 otmobiller, aniden durma sebebiyle geri çağırılıyor Tam Boyutta Gör

İsveçli Dagens Industri (DI) gazetesinin haberine göre, Volvo Cars ve ana şirketi Geely'ye ait elektrikli araç üreticisi Polestar, satılan tüm yeni Polestar 2 modellerinin geri çağrıldığını duyurdu.

Geri çağırma kararının, bazı Polestar 2 sahiplerinin, otomobilin aniden durduğu ve artık çalıştırılamadığı şikayerlerinden sonra verildiği belirtiliyor. Sürücülerin araçlarını en yakın servis merkezine çektirmekten başka bir çözüm yolu bulamadıkları da gelen bilgiler arasında. Polestar'ın halkla ilişkiler Direktörü Brent Ellis'in konuyla ilgili açıklaması ise şöyle oldu:

"Çin, İsveç, Norveç, Belçika, Hollanda, Almanya ve Birleşik Krallık'taki kayıtlı müşterilerin toplamda 2.189 aracı, sürüş sırasında ani durma ile sonuçlanan çekiş kaybıyla karşı karşıya kalabilir."

Elektrikli Polestar 2 otmobiller, aniden durma sebebiyle geri çağırılıyor Tam Boyutta Gör

Kaza veya yaralanma olmadı

Bir başka elektrikli otomobil üreticisi Tesla da, piyasaya sürülmesinin ardından Model 3'te benzer bir sorunla karşılaşmıştı. O zaman ortaya çıktığı gibi, sorun, yerleşik elektrikli cihazlara ve yardımcı elemanlara güç sağlamak için tasarlanmış ek bir 12 voltluk pilden kaynaklanıyordu. Model 3 söz konusu olduğunda, bu pilin değiştirilmesi sorunu çözmek için yeterliydi. Polestar 2'ye gelince ise bu çözümün işe yarayıp yaramayacağı henüz belli değil.

Bir Polestar sözcüsü DI'ye "Kaza veya yaralanma olmadı, frenler, direksiyon ve diğer sistemler düzgün çalışıyor." ifadelerini kullandı. Şirket müşterilerine, Polestar 2 elektrikli araçların geri çağrıldığını duyurduğu mektupta bir yazılım hatasından bahsediyor. Servis merkezinde yaklaşık bir saat süren yazılım güncellemesinin sorunu çözdüğü belirtilmiş.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim