Anlık Bildirim

Epic Games'e Apple davasında Microsoft ve 35 eyalet başsavcısından destek geldi

Epic Games ile Apple arasındaki dava artık temyiz mahkemesinde görülüyor. Bununla birlikte oyun geliştiricisine Microsoft'un da aralarında olduğu birçok kuruluş destek veriyor.

Epic Games'in Apple davasında destekçisi artıryor

Epic Games ve Apple arasındaki gerilim sürmeye devam ediyor. Uzun süre devam eden dava, geçtiğimiz Eylül ayında sonuçlanmış ve mahkeme, Apple'ın App Store'da uygulama içi satın alımlar için üçüncü taraf ödeme seçeneklerine izin vermesi kararını vermişti.

10 farklı suçlamanın değerlendirildiği davada Apple aleyhine çıkan tek sonucun ödeme seçenekleriyle alakalı olduğu için Epic Games, diğer suçlamalarda Apple lehine verilen mahkeme kararlarını bozmak istiyor ve bu konuda geliştiricinin birçok müttefiki var.

Epic Games'in destekçileri çoğalıyor

Davanın sonuçlanmasının ardından Epic Games temyize gitti. Geçtiğimiz günlerde 35 eyalet başsavcısı, Microsoft ve Electronic Frontier Foundation ve birçok kuruluştan oluşan bir koalisyon, temiz mahkemesine Apple'ın App Store üzerindeki kontrolünün antitröst yasalarını ihlal etmediğine dair önceki kararı bozması yönünde taleplerini iletti. Mahkemeye sunulan raporda: "Apple'ın davranışı, mobil uygulama geliştiricilerine ve milyonlarca vatandaşa zarar verdi ve hala zarar veriyor." ifadeleri yer aldı.

Microsoft, Apple'ın lehine verilen kararların bitişik pazarlarda rekabeti engellemek için iOS kontrolünü kullanmasına izin verebileceğini belirtti ve çevirimiçi hizmete sahip şirketlerle iPhone kullanıcıları arasında Apple'ın bulunmaması gerektiğini söyledi.

Epic Games'i destekleyen sayısı artıyor ve Apple'ın tekelci yaklaşımının önüne geçilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Koalisyon tarafından temyiz mahkemeye verilen rapor, bir resmi evraktan çok Epic Games'e gösterilen desteğin bir parçası olarak yer alıyor. Mahkemenin raporu dikkate alıp almaması tamamen kendi isteğine bağlı. Tüm bu gelişmelerle birlikte öneki dava gibi yine uzun süreceği tahmin edilen bu temyiz sürecinde mahkemenin hangi sonuca varacağı merakla bekleniyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim