Anlık Bildirim

Facebook, koronavirüs korkularını kullanma çabalarını önlemek için belirli reklamları yasaklayacak

Facebook, ticaret listelerini ve tıbbi yüz maskeleri reklamlarını yasaklayarak platformundaki koronavirüs ile ilgili kaosu sınırlamaya çalışacağını duyurdu. Yasaklar Instagram için de geçerli olacak

Facebook, koronavirüs korkularını kullanma çabalarını önlemek için belirli reklamları yasaklayacak Tam Boyutta Gör

Facebook, sosyal medya platformunun insanların koronavirüs salgınıyla ilgili endişelerini sömürmek için kullanılmasının önlenmesi çabasının bir parçası olarak tıbbi yüz maskeleri için reklamları geçici olarak yasaklıyor.

Şirket, yasağın sosyal ağdaki reklamların yanı sıra Facebook Marketplace'deki ticari girişleri de kapsadığını belirtti. Facebook, önümüzdeki birkaç gün içerisinde yasağı uygulamaya başlayacağını söyledi.

Şirketin reklam ve iş politikalarını uygulayan ürün ekibine liderlik eden Leathern, “Tıbbi yüz maskeleri satan reklamları ve ticaret listelerini yasaklıyoruz. Kovid-19'u yakından takip ediyoruz ve bu halk sağlığı acil durumundan yararlanmaya çalışan insanlar görürsek politikalarımızda gerekli güncellemeleri yapacağız. Önümüzdeki günlerde bu değişikliği uygulamaya başlayacağız.” dedi.

Facebook ayrıca, sınırlı bir tedarik anlamına gelen veya potansiyel alıcılar arasında bir aciliyet hissi yaratan tıbbi ürünlerin reklamlarını ve Kovid-19'un "tedavisi" veya önlenmesini garanti eden reklamları da sınırlayacak. Bu değişikliklerle birlikte, önümüzdeki birkaç gün içinde Facebook, koronavirüs temalı grupları ve sayfaları algoritmik önerilerinden engellemeye başlayacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim