Anlık Bildirim

FCC yetkilisi: Ulusal güvenliği tehdit eden TikTok yasaklanmalı

Çin'in ABD vatandaşları üzerindeki gözetimi konusunda endişeyi dile getiren FCC komiseri Brendan Carr, popüler TikTok uygulamasına karşı ulusal bir yasak talep ediyor.
FCC yetkilisi: Ulusal güvenliği tehdit eden TikTok yasaklanmalı Tam Boyutta Gör
Federal İletişim Komisyonu'nda (FCC) komisyon üyesi olan Brendan Carr’a göre, ABD hükümeti ulusal güvenliği tehdit eden TikTok yasaklanmalı. Bununla birlikte, TikTok pes etmiyor ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) ile bir anlaşma yapmaya çalışıyor.

"TikTok, ulusal güvenliği tehdit ediyor"

Federal İletişim Komisyonu (FCC) komisyon üyesi olarak görev yapan avukat Brendan Carr’a göre TikTok "sadece başka bir video uygulaması" değil, Pekin'in komünist diktatörlüğüyle doğrudan bağlantılı "çok miktarda kişisel ve hassas veri toplayan sofistike bir gözetim aracı".

FCC yetkilisi: Ulusal güvenliği tehdit eden TikTok yasaklanmalı Tam Boyutta Gör
Birkaç ay önce Carr, Google ve Apple'dan TikTok'u ilgili uygulama mağazalarından kaldırmalarını istemişti. TikTok'un ana şirketi ByteDance, şu anda Çin hükümet yetkililerinin ABD vatandaşlarıyla ilgili TikTok verilerine erişimiyle ilgili endişeleri hafifletecek bir teklif için CFIUS ile görüşüyor. TikTok, ABD verilerini Oracle tarafından işletilen sunuculara da taşımıştı.

Öte yandan TikTok, Washington ile tatmin edici bir anlaşmanın gerçekleşeceği konusunda kendinden emin. Şirket, "Komisyon üyesi Carr'ın ABD hükümeti ve TikTok arasında yapılan gizli görüşmelerde hiçbir rolü veya doğrudan bilgisi yok" dedi ve "bu müzakerelerin ne anlama geldiğini tartışacak bir konumda da değil." açıklamasında bulundu.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim