Anlık Bildirim

Geliştiriciler, iOS 15 ile birlikte para iadeleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak

Apple WWDC 2021 etkinliğinde, geliştiricilere, uygulama içi araçlarla yapılan geri ödemeler konusunda daha fazla kontrol sağlayacağını açıkladı.

Geliştiriciler, iOS 15 ile birlikte para iadeleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak Tam Boyutta Gör

Apple'ın WWDC 2021 etkinliğinde tanıttığı bir değişiklikle geliştiriciler, yakında uygulama içi araçları kullanarak para iadelerini yönetebilecek ve iOS 15 kullanarak yeni API'lere erişebilecekler.

iOS 14 ve önceki sürümlerde Apple, uygulama işlemleri için geri ödemelerin tüm yönlerini kontrol ederek hem geliştiriciler hem de müşteriler için sıkıntılı bir süreç yaşanmasına neden olmuştu. Sonbaharda piyasaya sürülecek olan iOS 15'ten itibaren, geliştiriciler geri ödeme süreci üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaklar.

Yeni geliştirici belgelerine göre Apple, geliştiricilerin, müşterileri geri ödeme iş akışına yönlendirmesini sağlayarak geri ödeme sürecini kolaylaştıracak. Şu anda, sürecin varlığından haberdar olmak bir yana, müşterilerin geri ödeme talep etmesi bile zor.

Geliştiriciler, iOS 15 ile birlikte para iadeleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak Tam Boyutta Gör

Süreç daha kolay hale gelecek

Geliştiriciler, satın alma sorunlarını ele almak için uygulamalarına bir bölüm ekleyebilecekler ve buradan da geri ödeme de dahil olmak üzere en iyi çözümü bulmak için kullanıcılara bir dizi soru boyunca rehberlik edebilmeleri mümkün olacak.

Bir kullanıcı geri ödeme seçeneğini belirlerse Apple geri ödeme iş akışını başlatacak. Uygulamalarda ortaya çıkan bu seçeneğin kullanıcılar için süreci kolaylaştırması ve geliştiricinin açıklama yükünü ortadan kaldırması olası görünüyor.

Apple, geri ödeme ve abonelik kontrolü için kullanılanlar da dahil olmak üzere belirli özelliklere özel erişime sahip bir geliştirici alt grubuna sahip olduğunu kabul etti. Şirket, bazı yeni araçları ve özellikleri küçük geliştirici gruplarında da test etmeye başladı ve bunları herkese açık olarak sunacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim