Anlık Bildirim

Gmail’de tespit edilen virüslü dokümanların yüzde 50’den fazlasını Office dosyaları oluşturuyor

Çevrimdışı ofis dokümanları, Gmail tarafından paylaşılan verilere göre e-posta yoluyla virüs bulaştırmak için harika bir yol olarak popülerliğini koruyor. Google ise her geçen gün daha da iyi oluyor.
Oy Ver

Gmail’de tespit edilen virüslü dokümanların yüzde 50’den fazlasını Office dosyaları oluşturuyor Tam Boyutta Gör

Google’ın e-posta servisi Gmail tarafından her gün milyonlarca gönderi kontrol ediliyor. Bu gönderiler arasında kötü amaçlar taşıyanların oranıysa doğal olarak bir hayli fazla. Zararlı belgeleri tespit etmede açıklanana göre yüzde 99,9 başarı oranına ulaşan Google, yayınladığı güvenlik blogu yazısında bazı istatistikleri paylaştı.

Gmail’de tespit edilen virüslü dokümanların yüzde 50’den fazlasını Office dosyaları oluşturuyor Tam Boyutta Gör

Blog gönderisine göre, haftada 300 milyar dosyayı tarayan Gmail, makine öğrenmesiyle bu işte gittikçe daha da iyi hâle geliyor. Aracın kullanıma sunulmasından bu yana Office dokümanlarını yüzde 10 daha efektif tarayan Google, isabetli tespitlerin oranını ise yüzde 150 arttırmayı başardı.

Gmail’de tespit edilen virüslü dokümanların yüzde 50’den fazlasını Office dosyaları oluşturuyor

Paylaşılan bilgilere göre Gmail kullanıcılarını hedefleyen zararlı dökümanların yüzde 58’i Microsoft Office tabanlı. Firma yayınladığı yazıda tarayıcılarının her geçen gün daha etkin hâle geldiğini ve kullanıcılarının her gün daha da güvende olduğunu belirtiyor. 

Firmanın bu araştırmayla ortaya çıkardığı veriler, bulut tabanlı doküman sistemlerinin aslında yerel dosyalara kıyasla çok daha güvenli ve esnek olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Microsoft’tan vazgeçmek istemeyenler için de sunulan Office Web uygulamaları, aynı esnekliği alışılmış araçlarla kullanıcılara sunuyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim