Anlık Bildirim

Google, Android Auto Beta test programının kapsamını genişletiyor

Google, Android Auto Beta programında artık neredeyse Android telefonu olan herkese katılım şansı verebilecek şekilde test kapmasını genişletmeye hazırlanıyor...

Google, Android Auto Beta test programının kapsamını genişletiyor Tam Boyutta Gör

Google uzun süredir bir Android Auto Beta programı yürütüyor. Ancak bu programa katılmak bugünden önce neredeyse imkansızdı. Katılmaya çalışanlar, genellikle programın maksimum kişi sayısına ulaştığını söyleyen bir hata mesajı alıyorlardı. Neyse ki, bu sorun çözülmüş gibi görünüyor. Google, program kapsamanı genişleterek, Android cihazı olan ve beta sürüm hatalarını bildirmek isteyen herkese, platformun en son özelliklerini halka açılmadan önce test etme fırsatı veriyor.

Android Auto Beta sürecine nasıl katılım sağlanıyor ?

Google’ın oluşturduğu beta programı sayfasına buradan ziyaret ederek katılım sağlayabilirsiniz. ‘’Test kullanıcısı ol’’ ibaresine tıklayıp ardından Google Play Store üzerinden Android Auto Beta sürümünü telefonunuza indirebilirsiniz. Sonrasında beta yazılım kullanmaktan vazgeçerseniz eğer, aynı bağlantı üzerinden program kapsamından ayrılabilmeniz de mümkün olacaktır.

Google, Android 12’nin resmi sürümüne yaklaşırken, şirket muhtemelen geçen yıl ki Android 11 sürümünün tekrarını önlemek istiyor. İşletim sistemi piyasaya sürüldüğünde bir bütün olarak birçok soruna sahip olmanın yanında, Android Auto için de bazı hatalardan muzdaripti. Bu nedenle Google’ın artık yazılımı test etmek için daha fazla yardım istemesi pek şaşırtıcı gözükmüyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim